• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Kwasy omega-3 pomogą w alergii pokarmowej

kwas OmegaZbawienne działanie kwasów omega-3 na nasz organizm jest dobrze znane, ale niedawno do katalogu ich zalet dołączyła kolejna, czyli ochrona przed alergiami pokarmowymi. W tym celu po produkty zawierające cenny składnik powinny sięgać zwłaszcza kobiety w ciąży.

Badania zespołu naukowców z francuskiego Narodowego Instytutu Badań Rolniczych wykazały, że dieta bogata w kwasy omega-3 w czasie ciąży może zapobiegać powstawaniu alergii pokarmowych u dzieci. Nienasycone kwasy tłuszczowe biorą udział w rozwoju jelit noworodków, a konkretnie uelastyczniają ich ścianki. Dzięki temu jelita lepiej przepuszczają do krwi nie tylko składniki odżywcze, ale też substancje szkodliwe, co mobilizuje układ immunologiczny do obrony, czyli produkcji przeciwciał. W ten sposób układ odpornościowy dziecka się wzmacnia, a ryzyko wystąpienia alergii pokarmowych w przyszłości maleje.
Nienasycone kwasy tłuszczowe pozwalają walczyć z alergiami również u dorosłych, a także zwierząt. Dieta bogata w kwasy omega-3, a także hipoalergiczne karmy dla psów lub kotów z alergią zawierające ten składnik, wspomagają łagodzenie stanów zapalnych wywołanych uczuleniem pokarmowym.

Kwasy omega-3 znajdziemy przede wszystkim w tłustych rybach, takich jak lubiany przez nas łosoś, makrela, tuńczyk, dorsz czy pstrąg oraz w ich przetworach. Kolejnym cennym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych są nasiona (głównie len, ale też pestki dyni czy słonecznika) oraz orzechy, przede wszystkim włoskie. By wzbogacić dietę w kwasy omega-3, warto również jeść oliwki i dodawać oliwę do sałatek, ponieważ na surowo zachowuje pełnię składników odżywczych.

Prozdrowotne właściwości kwasów omega-3 pozostają w ścisłym związku z zawartością kwasów omega-6 w organizmie. By jedne i drugie nam służyły, ich ilość powinna się równoważyć.
Kwas Omega 3 w różnych formach możesz odnaleźć na http://www.doz.pl/apteka/k653-Omega-3

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter