• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Jak wybrać odpowiednie rękawice motocyklowe?

motorPod hasłem „odzież motocyklowa” wiele osób rozumie przede wszystkim kask, a dopiero później myśli o kurtce, butach czy spodniach, zupełnie zapominając o tak ważnym elemencie, jak rękawice. Co ciekawe, nie są one drogie. Na co więc należy zwrócić uwagę, by kupić wygodne, trwałe i bezpieczne rękawice motocyklowe za rozsądne pieniądze?

Decydując się na zakup rękawic trzeba przede wszystkim zastanowić się, jaki typ nas interesuje. Czy mają to być rękawice do jazdy latem i po mieście – przewiewne i wygodne, czy też przeznaczone do dalszej turystyki – ocieplane i z membraną. A może rękawice na tor, zapewniające najwyższe bezpieczeństwo? Gdy odpowiemy sobie na te pytania, możemy zacząć rozglądać się za właściwym modelem np. w sklepie internetowym motocyklowy.pl

Ochrona nadgarstków i innych newralgicznych miejsc
Według statystyk, częścią dłoni, która najczęściej ulega kontuzjom, jest kość nadgarstka. Dlatego też bardzo ważne w rękawicach są systemy ślizgaczy nadgarstkowych. Obecne są one w wielu sportowych modelach rękawic. Najlepiej sprawdzają się ślizgacze z tworzywa sztucznego, mające specjalnie zaprojektowany kształt oraz ściśle określone właściwościach, które zapewniają uślizg dłoni podczas upadku, zabezpieczając w ten sposób nadgarstek przed zmiażdżeniem. Ponadto ogromne znaczenie mają też dodatkowe wstawki w innych narażonych na niebezpieczeństwo miejscach. Mają one postać piankowych paneli i absorberów, połączonych z materiałem odpornym na ścieranie.

Materiał, szwy i zapięcia
Podczas wypadku nie tylko spadamy na asfalt, ale także sunięcie po podłożu nawet kilkanaście metrów. Wtedy ogromne znaczenie ma materiał, z którego rękawice są uszyte, wzmocnione szwy, solidne systemy zapięć, jak i właściwie dobrany rozmiar rękawic. Jeśli będą za duże, mogą się po prostu zsunąć. Ważny jest też rodzaj skóry, z jakiej rękawice są wykonane. W rękawicach sportowych najczęściej stosuje się skórę kangura, która jest cieńsza, ale trwalsza niż skóra bydlęca, dzięki czemu zapewnia lepszą ochronę. Doskonale sprawdza się też skóra kozia.

Ważne „drobiazgi”
W rękawicach motocyklowych należy przyjrzeć się jeszcze kilku istotnym szczegółom. Jednym z nich jest rozwiązanie stosowane w rękawicach sportowych, które polega na połączeniu dwóch ostatnich palców. Co to daje? Przede wszystkim zmniejsza ryzyko kontuzji i złamania małego palca, do którego często dochodzi podczas wypadku. I co ważne, nie ogranicza to poważnie ruchliwości dłoni. Ważne są również zapięcia i nie mogą to być zwykłe rzepy, które szybko się przetrą. Zwróćmy więc uwagę na dodatkowe paski umożliwiające dokładniejsze dopasowanie rękawic do kształtu dłoni oraz osłonki zabezpieczające zapięcia przed uszkodzeniem podczas wypadku. U niektórych marek rękawic znajdziemy autorskie i zaawansowane systemy zapinania.

Swoboda i brak ucisków
Rękawice nie mogą być za luźne, ale muszą być wygodne. Nie mogą więc ograniczać lub krępować ruchów. Kupując rękawice na upalne lato, wybierzmy model z systemem wentylacji z materiału siateczkowego lub perforowanej skóry oraz z zastosowaniem tkaniny pomiędzy palcami.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter