• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Jak szybko poprawić swoją sylwetkę przed wakacjami

buty do biegania

Radosny czas
Upragnione przez niemalże wszystkich, bez względu na wiek, wakacje zbliżają się coraz szybciej. Tegoroczni maturzyści w końcu będą mieli czas, aby wypełnić co do joty swoje listy rzeczy do zrobienia po maturze. Studenci odsapną po wielu miesiącach imprezowania i miesiącu sesji, aby szaleć na beach parties lub przy ognisku w górach. Pracownicy każdego szczebla i z każdej grupy wiekowej również nie mogą się doczekać, aby wyrwać się choć na tydzień ze swoich biur. Co jeszcze ich wszystkich łączy? Chęć poprawienia swojej sylwetki przed wakacjami. W tym artykule wspólnie dowiemy się jak osiągnąć ten cel.

O krok od zazdrosnych spojrzeń
Dla singli wakacje to doskonała okazja, aby kogoś poznać. Ci, którzy mają już swoją drugą połówkę starają się raczej wypaść jak najlepiej na zdjęciach, które później będą pokazywać rodzinie i znajomym. Zresztą kogo tak naprawdę będzie czynić szczęśliwym zbędna opona i nieco za dużo tłuszczu? Cóż, są i tacy, którym się to podoba, jednakże większości z nas z pewnością zależy na idealnej sylwetce. Nasze starania efektywnie wesprze odpowiednia dieta i specjalne ćwiczenia. Z czym się ta dieta je – a w zasadzie co wolno, a czego nie wolno nam jeść? Jak ćwiczyć, aby wyglądać niczym Shakira lub Dan Bilzerian i podobnie jak on nie móc się odpędzać od atrakcyjnych kobiet ? Tego dowiemy się z kolejnych akapitów.

Dieta czyni cuda
Przeszukując Internet można natrafić na wiele propozycji różnego rodzaju diet. Każda z nich ma czynić cuda… i jest w tym ziarno prawdy – o ile będziemy się ich ściśle trzymać i połączymy je z ćwiczeniami, o których zresztą opowiemy sobie za moment. Większość z nich łączy też dwa elementy – odchudzanie i detoksykację organizmu. Przyjrzyjmy się więc krótkiemu usystematyzowaniu wiedzy, którą możemy zaczerpnąć z sieci. Istnieje pięć głównych zasad zdrowego i efektywnego odchudzania. Po pierwsze – odejmujemy od naszego zapotrzebowania kalorycznego 20%. Musimy też pamiętać o spożywaniu 2 gramów białka na każdy kilogram masy naszego ciała. Co więcej – energia, którą dysponujemy powinna składać się w ok. 20-25% z tłuszczy. Pozostałe kalorie powinniśmy zapewniać sobie dzięki węglowodanom. Ostatnia zasada jest zdecydowanie najprzyjemniejsza – dietą nie wolno się katować. Nic się nie stanie, jeśli jeden raz zjemy odrobinę za dużo – po prostu zjemy mniej innym razem. Raz w tygodniu możemy pozwolić sobie na naszą ulubioną przekąskę i jadać normalne posiłki – uchroni nas to przed stresem, a co za tym idzie – wytwarzaniem przez nasz organizm kortyzolu, czyli hormonu odpowiadającego za palenie mięśni i utrudnianie odchudzania.

Jak jeść, aby chudnąć
Wiemy już jak jeść, a co powinniśmy jeść? Przede wszystkim chude mięso oraz ryby – przebogate źródła białka, będącego materiałem budulcowym mięśni. Nasz metabolizm ulegnie poprawie dzięki nienasyconym kwasom tłuszczowym, które znaleźć możemy w olejach roślinnych, orzechach i wspomnianych już rybach. Owoce, pieczywo pełnoziarniste i warzywa obfitują w błonnik, który nie tylko spowalnia wchłanianie tłuszczu, ale i chroni przed zaparciami. Powinniśmy też pić dużo wody – minimum 1,5 litra dziennie, dzięki czemu sprawnie oczyścimy nasz organizm z toksyn. Nie wolno nam także zapomnieć o przyspieszających spalanie tłuszczu witaminach B i C, które również możemy znaleźć w owocach, warzywach i ziarnach zbóż.

Co ograniczyć, a co porzucić?
Ten akapit będzie nieco mniej przyjemny. Zacznijmy od odrobinę łatwiejszego pytania i łatwiejszej do zaakceptowania odpowiedzi – czego powinniśmy spożywać mniej? Na pewno kawy, gdyż zarówno odwadnia ona nasz organizm, jak i podrażnia żołądek. Nie dajmy się jednak zwariować – filiżanka dziennie nikomu krzywdy nie zrobi. Lepiej też zastosować zasadę ograniczonego zaufania dla soków dostępnych w sklepach – nawet jeżeli reklama mówi inaczej, to mogą one zawierać duże ilości cukrów, bądź innych substancji słodzących, które są wysokokaloryczne. Choć nie jest to stricte jedzenie, to warto wspomnieć też o konieczności zmniejszenia ilości wypalanych dziennie papierosów. Dla wielu podobnym do palenia papierosów nałogiem jest jedzenie słodyczy – niestety, ale również i tę przyjemność musimy zdecydowanie ograniczyć, przerzucając ją do kategorii „od święta”. Idealna sylwetka wymaga poświęceń – musimy też z kilku rzeczy całkowicie zrezygnować. Po pierwsze – z wieprzowiny oraz masła, zawierających nasycone kwasy tłuszczowe, które podwyższają cholesterol oraz zaburzają metabolizm. Zapomnijmy też o fast foodach – sami dobrze wiemy dlaczego. Nie ma mowy o żadnym podjadaniu! Jemy trzy główne posiłki dziennie, które możemy uzupełnić dwiema skromnymi przekąskami.

Ćwiczeniami w tłuszcz
Ogólnie przyjęło się, że na brzuch najlepsze są… brzuszki. Nic bardziej mylnego! Musimy nie tylko angażować możliwie wszystkie partie ciała, ale też ćwiczyć tak, aby spalić możliwie jak najwięcej kalorii. Zaleca się ćwiczenia kardio, a w szczególności ćwiczenia siłowe. Do tych pierwszych należą: chodzenie po schodach, taniec, ćwiczenia aerobowe, treningi obwodowe i ze skakanką, a także bieg w podporze. Wszystkie te ćwiczenia możemy wykonywać bez problemu w domu. A czym warto się zainteresować na siłowni? Najlepszy będzie trening na: stepperze, bieżni, rowerku i/lub orbitreku, a także stepie i wioślarzu. Pamiętajmy o tym, aby dać naszym mięśniom czas na regenerację – najbardziej optymalnie będzie ćwiczyć 3 razy w tygodniu. Warto, abyśmy byli świadomi, że najwięcej tłuszczu spalamy w drugiej i trzeciej strefie wysiłku fizycznego (odpowiednio przy 60-70% lub przy 70-80% maksymalnego tętna (HRmax = 220 – wiek w latach). Oprócz wcześniej wymienionych ćwiczeń godne polecenia jest też niezwykle popularne wśród Polaków bieganie.

Przepis na udane wakacje
Jeżeli weźmiemy sobie do serca wyżej wymienione porady, to z pewnością będziemy olśniewać na wakacjach wspaniałą sylwetką. Płeć przeciwna nie będzie mogła powstrzymać się od rzucenia na nas okiem, a my zyskamy pewność siebie, która zdecydowanie przyda się nie tylko w okresie wakacyjnym. Łącząc właściwą dietę i odpowiednie ćwiczenia, osiągniemy to, co dla wielu wydaje się być nieosiągalne. Ciesząc się z efektów naszych wysiłków, motywujmy także innych do pracy nad sobą. Jesteście gotowi podjąć wyzwanie, aby przeżyć jedne z najlepszych wakacji w życiu?

Produkty wspomagające pracę nad dobrą sylwetką znajdziesz na www.bcaa.pl

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter