• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Nowe wersje Samsunga Galaxy S5

Po wypuszczeniu na rynek smartfona Samsung Galaxy S5 producent nie spoczął na laurach. Wręcz przeciwnie, w polskich i zagranicznych mediach stale pojawiają się informacje o kolejnych wersjach modelu bazowego.

Samsung Galaxy S5 Google Play Edition

            Samsung Galaxy S5 ma w przyszłości zostać produkowany w ramach Google Edition. Seria obejmuje nowe wersje znanych modeli, o takiej samej specyfice technicznej, które bazują na czystym systemie Android bez jakichkolwiek nakładek producenckich. Przewiduje się, że również flagowiec Samsunga będzie cechował się taką samą budową. Do sieci wyciekły zdjęcia domniemanego aparatu. Ponadto w sklepie Google również zaprezentowano fotografię urządzenia, która jednak bardzo szybko została usunięta. Ostatecznym dowodem na to, że koreański gigant kolejny raz zdecydował się na współpracę z Google, jest dokumentacja przedstawiona przez Bluetooth SIG, która świadczy o tym, że model posiada certyfikat łączy bezprzewodowych. Warto podkreślić, że owocem wcześniejszego współdziałania Google i Samsunga stał się smartfon Galaxy S4 Google Play Edition. Dlaczego telefony z tej serii cieszą się popularnością? Przede wszystkim ze względu na fakt, że zastosowanie Androida z niezmienionym kodem pozwala na jego bezproblemową aktualizację.

Galaxy S5 Mini

            Obudowa smartfona ma być podobna do większego brata i również ma wywoływać złudzenie perforowanej skóry. Model zostanie wyposażony w czytnik linii papilarnych i wbudowany pulsometr. Jak sama nazwa wskazuje, główne różnice pomiędzy klasycznym Samsungiem Galaxy S5 a jego wersją Mini będą zasadzały się na wielkości aparatu. Najprawdopodobniej producent zastosuje wyświetlacz o wielkości 4,5 cala, natomiast planowana rozdzielczość to 720 p. Nie ma nadal pewnych informacji na temat procesora, jednak przewiduje się, że będzie to Qualcomm Snapdragon 400, ewentualnie Exynos 3 Quad. Pamięć RAM ma wynosić 1,5 GB. Smartfon będzie spełniał normę IP67, co oznacza, że podobnie jak Galaxy S5, cechuje się odpornością na wodę oraz kurz. Do sprzedaży trafi latem.

Samsung Galaxy S5 Premium

            Na rynek ma zostać wprowadzona także wersja Premium flagowca. Bardzo prawdopodobne, że producent zdecydował się na zastosowanie rozdzielczości wyświetlacza QHD. Możliwe jest zastosowanie dwóch procesorów: Snapdragon 805 lub Exynox 5430, zaprojektowanego przez Samsunga. Mówi się, że smartfon z tym procesorem będzie sprzedawany na rodzimym rynku marki. Dodatkowo model ma obsługiwać technologię LTE. Nieznana jest obecnie dokładna data jego premiery, jednak coraz częściej wskazuje się termin w czerwcu 2014 roku.

            Samsung ponadto proponuje entuzjastom Galaxy S5 wersję Developer, która jest już dostępna w Stanach Zjednoczonych oraz edycję Neo, która w założeniu ma być tańsza niż klasyczny aparat. W Polsce na razie sprzedawany jest wyłącznie podstawowy Galaxy S5. Można go znaleźć w ofercie czterech największych operatorów: Plus, Play, Orange i T-Mobile. Cena modelu jest bezpośrednio uzależniona od wybranej opcji taryfowej.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter