• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Trasy rowerowe we Włoszech

Polskie drogi to za mało dla ciebie i twojego roweru? W takim przypadku pomyśl o wyjeździe do Włoch – tutaj czekają nie tylko zróżnicowane pod kątem trudności trasy, ale dodatkowo wiele wspaniałych i unikatowych krajobrazów.

shutterstock_106106957

Włochy, a szczególnie północ kraju, gdzie piętrzą się majestatyczne Alpy, to bardzo popularny region wśród rowerzystów. To tam rozgrywane są również prestiżowe wyścigi kolarskie, w tym odcinki Giro d’Italia. Mordercze podjazdy z wzniesieniami nawet do 10 tysięcy metrów i ostre zakręty na pewno zainteresują zawodowców, zarówno tych wybierających szosówki, jak i rowery MTB. Zapraszają również regiony takie jak Toskania, Umbria czy Emilia Romana. Do dyspozycji jest też pełna gama bardziej płaskich i mniej skomplikowanych tras, które będą dobre dla początkujących.

Trentino – najpiękniejsze szlaki górskie we Włoszech

Jeżeli liczą się widoki i wyzwania, warto wybrać trasy na rower we Włoszech w regionie Trentino – Trydentu. To właśnie tutaj koncentrują się najbardziej znane drogi górskie, w tym między innymi w ramach szklaków Mountain Garda Bike oraz Dolomiti di Brenta Bike, które obejmują tysiące kilometrów dróg utwardzonych i ścieżek pośród lasów, pastwisk i jezior. Na miejscu na rowerzystów czeka dobrze przygotowana infrastruktura, w tym oznaczone trasy, sklepy i serwisy rowerowe. Można też skorzystać z obiektów noclegowych, przechowalni rowerów, autobusów i pociągów, w których można bez problemów przewieźć sprzęt rowerowy.

Toskania – piękne widoki i zabytki

Dla tych, którzy chcą nie tylko poświęcić czas na pedałowanie, ale również na bliższe zapoznanie się z wieloma pięknymi zakątkami i zabytkami Włoch, doskonałym rozwiązaniem będzie obranie kierunku na Toskanię. To tutaj można zobaczyć między innymi etruskie miasteczko Arezzo, historyczną Pienzę, wspaniała Sienę, Pizę słynącą ze swojej krzywej wieży czy malowniczą Florencję z licznymi zabytkami. Aktywny wypoczynek połączony ze zwiedzaniem to gwarancja udanych wczasów!

Emilia Romana – Apeniny dla rowerzystów

We włoskim regionie Emilia Romana także czeka wiele tysięcy kilometrów tras rowerowych, które prowadzą głównie wzdłuż Apeninów i doliną rzeki Po. To tutaj można odwiedzić takie miasta jak Bolonia, Ferrara, Parma czy Rawenna. Trasy wiodą zarówno przez największe miasta, jak i wybrzeżami, przez małe miasteczka i doliny. Czeka też kilkadziesiąt różnych parków przyrodniczych.

To tylko kilka propozycji dla miłośników rowerów – Włochy mają oczywiście do zaoferowania znacznie więcej, dlatego jeżeli zamierza się wyprawę właśnie w tym kierunku, jej zakres można dopasować indywidualnie do swoich preferencji oraz kondycji. Rowery we Włoszech to też świetny pomysł na rodzinną wycieczkę!

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter