• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Jak poprawnie wyczyścić swój komputer?

Każdy z nas spędza długie godziny pracując, surfując w Internecie lub oddając się rozrywce przed swoim komputerem. Warto pamiętać, że komputer wymaga szczególnej konserwacji. Wytwarzane przez niego pole elektrostatyczne przyciąga cząsteczki kurzu oraz włosy. Zabrudzenia zgromadzone wokół procesora oraz wentylatorów mogą w łatwy sposób zablokować przepływ powietrza i doprowadzić do przegrzania naszego komputera.  Co zrobić, żeby tego uniknąć oraz jak sprawnie zadbać o swój osobisty komputer.

Zacznij od kabli

Czyszczenie sprzętu komputerowego zacznij od kabli i przewodów. Na tym etapie pomocnym narzędziem może okazać się zwykła ściereczka lub chusteczka nasączona alkoholem. Kable, wzdłuż ich długości, należy dokładnie przetrzeć z kurzu. Warto pamiętać, by po czyszczeniu przewody posegregować oraz spiąć razem. Takie działanie skutecznie zapobiegną przyszłemu ich splątaniu. Pomocne w tym mogą okazać się  plastikowe zapinki oraz opaski zapinane na rzep.

Ważne wnętrze

Po odpięciu i przeczyszczeniu kabli zabieramy się za jednostkę centralną naszego komputera.  Ściągamy pokrywę od naszej obudowy i po sprawdzeniu czy wszystkie przewody są należycie wpięte, zabieramy się za odkurzanie. Bardzo przydanym narzędziem, które pozwoli dokładnie wyczyścić z kurzu i zabrudzeń naszą płytę główną oraz wentylatory jest sprężone powietrze marki iBOX. Wydmuchiwane metodą ciśnieniową powietrze   pozwala na skuteczne usuwanie zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc.

Wyczyść swoją klawiaturę

Kolejnym etapem w konserwacji naszego komputera jest dokładne czyszczenie klawiatury. Urządzenie to narażone jest najbardziej na zanieczyszczenia. Chyba każdemu z nas zdarzyło się spożywać nad nią posiłek lub wylać na nią napój. Prostym sposobem na pozbycie się okruszków oraz zalegającego na niej kurzu jest użycie specjalnie do tego stworzonych patyczków. Dzięki nim w bardzo prosty sposób możemy dotrzeć do niedostępnych zakamarków i pozbyć się zanieczyszczeń zalegających między klawiszami.

Myszka

Czyszcząc myszkę pamiętajmy żeby unikać kontaktu z jej sensorem optycznym. Nie posługujmy się papierowymi chusteczkami, gdyż jego resztki  mogą przykleić się do czujnika i zakłócić jego pracę. Do konserwacji naszej myszki używajmy ściereczek nasączonych alkoholem, dzięki którym łatwo usuniemy z niej zabrudzenia.

Zadbaj o monitor

Bardzo ważnym elementem w procesie konserwacji naszego komputera jest monitor. Czyszczenie monitorów LCD i TFT wymaga szczególnej ostrożności, gdyż sprzęt ten jest bardzo delikatny i łatwo go uszkodzić. Pamiętajmy, monitory tego typu należy czyścić specjalnie do tego wyprodukowanymi wilgotnymi chusteczkami wraz z odpowiednio dobraną pianką do czyszczenia wyświetlaczy ciekłokrystalicznych. Pomocne mogą okazać się artykuły do czyszczenia monitorów iBOX, gdyż  przeznaczone są do pielęgnacji laptopów i palm topów. Działają antystatycznie i bakteriobójczo. Dodatkowo ulegają biodegradacji.

Dbaj o swój sprzęt

Wydając pieniądze na swój upragniony komputer osobisty chcemy, by służył nam przez długie lata. Nasz komputer towarzyszy nam w codziennym życiu, spędzamy przy nim mnóstwo czasu, pracując, bawiąc się. Przyzwyczailiśmy do tego urządzenia i wielu z nas nie potrafi bez niego żyć. Jeśli chcemy by nasz ukochany komputer sprawował się bez zastrzeżeń i służył nam przez długie lata warto odpowiednio zadbać o jego konserwację oraz czyszczenie.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter