• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Idealna kamera na wakacje i uroczystości rodzinne

Ważne chwile z własnego  albo najbliższych nam osób życia warto utrwalić. Bez względu na to, czy to będą pierwsze urodziny naszej pociechy, czy wypad z przyjaciółmi w góry.  Można to zrobić za pomocą aparatu fotograficznego, ale o wiele ciekawszą opcją wydaje się być wykorzystanie do tego celu kamery HD. Połączenie dźwięku i wysokiej jakości obrazu przemawia bowiem o wiele bardziej do wyobraźni niż nawet najpiękniejsze zdjęcie.

Nie warto jednak w związku z tym od razu „porywać się” na jakiś profesjonalny sprzęt, bowiem amatorskie kamery cyfrowe będą absolutnie wystarczające dla naszych potrzeb. Oto kilka z nich, których ceny można sprawdzić na Nokaucie

Canon LEGRIA HF G30
To mała, poręczna kamera, którą bez problemu schowamy do plecaka, a na imprezie będzie zawsze pod ręką, abyśmy mogli uchwycić nią to, co najważniejsze. Jeśli chodzi o technikalia, to została ona wyposażona w nieco większy zoom niż jej odpowiedniczki z tej klasy urządzeń, możliwość nagrywania w formatach AVCHD oraz M4, a także ekran dotykowy 8,8 cm.  Dobra opcja dla ceniących sobie wysoką jakość nagrywanych filmów HD.

Sony CX130E
Interesującą opcją dla chcących nabyć kamerę cyfrową może okazać się również kamerka Sony CX130E.Ma ona w porównaniu z powyżej omówionym produktem Canona jedną zasadniczą zaletę, mianowicie jest trzykrotnie od niego tańsza. Oznacza, to oczywiście nieco gorsze parametry, ale jeśli nie jesteśmy fanatykami idealnego obrazu, a bardziej nam zależy nam na uchwyceniu ważnych chwil, to może ona okazać się bardzo dobrym wyborem. 

Panasonic HDC-SD90
Szerokokątny, dwudziestoośmiomilimetrowy obiektyw wyposażony w zoom 40x, możliwość nagrywania na kartach pamięci SDHC filmów trójwymiarowych oraz zastosowanie optycznego stabilizatora obrazu, to główne walory kamery Panasonic HDC-SD90. To naprawdę dobry sprzęt, za którego pomocą można nakręcić wysokiej jakości film, a że przy tym, jak już była o tym mowa, kamera posiada stabilizator obrazu, niegroźne nam będzie drżenie dłoni i tym podobne problemy, uniemożliwiająca zazwyczaj zrobienie „obrazu” godnego mistrzów.

Oczywiście, to tylko nasze propozycje, ale wydają się one na tyle różnorodne zarówno pod względem technicznym, jak i cenowym, że każdy spośród powyżej zaprezentowanych kamer cyfrowych będzie mógł wybrać coś dla siebie.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter