• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Gry internetowe zyskują na popularności

Na początku istnienia komputerów osobistych, młodzi informatycy rozpoczynali różnego rodzaju zabawy i programowanie, które miało uprzyjemnić czas spędzany przed komputerem. Jak się okazało, był to prawdziwy początek rozrywki komputerowej, jaką są gry dostępne zarówno dla jednego jak i wielu graczy. Obecnie jest to olbrzymi przemysł, zatrudniający dziesiątki tysięcy pracowników i generujący wiele miliardów dolarów dochodów każdego roku. Istotny element ma również w tej dziedzinie i krajowa branża – jak choćby światowe hity ostatnich lat z serii Wiedźmin.

Jednak to nie gry dla jednego gracza generują największe przychody i sprawiają, że ludzie spędzają przed komputerami wiele godzin. Zdecydowanie najistotniejszym elementem tego rynku są Gry mmo, które dostępne są z poziomu przeglądarki internetowej. Jest to idealne rozwiązanie zarówno dla graczy jak i producentów gier. Ci pierwsi co prawda muszą płacić abonament, najczęściej miesięczny, w wysokości kilku dolarów, jednak otrzymują wysokiej jakości produkt który jest ciągle rozwijany i co jakiś czas zaskakuje atrakcyjnymi nowinkami. Czasem daje też zarobić, chociażby poprzez sprzedać wirtualnej waluty czy wirtualnych przedmiotów. Z drugiej strony jest to również bardzo atrakcyjny produkt dla producentów – tworząc kilkusettysięczną armię graczy i czerpiąc od każdego zaledwie kilka dolarów miesięcznie, można rozwijać produkt i doprowadzić go niemalże do ideału, w międzyczasie pracując nad kolejnym projektem. A wszystko to sfinansowane będzie właśnie z niewielkich miesięcznych wpłat od poszczególnych graczy..

Również często stosowanym rozwiązaniem jest model freemium, gdzie podstawowa gra jest bezpłatna, jednaj jeśli użytkownicy chcą rozwijać swoje postacie szybciej lub interesują się dodatkowym wirtualnym przedmiotem czy walutą, to za takie bonusy muszą dodatkowo zapłacić prawdziwymi pieniędzmi. Prawdopodobnie najbliższa przyszłość będzie należała właśnie do gier tworzonych w takim modelu, do czego zmierzają nawet najwięksi producenci na świecie.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter