• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Jak uzyskać kartę kredytową?

Gdy chcemy otrzymać nową kartę kredytową, to na początku powinniśmy przede wszystkim przeanalizować całą ofertę takich kart kredytowych, które w danej chwili dostępne są na rynku. Przede wszystkim zastanówmy się, czy jest nam potrzebny dość wysoki limit kredytowy, czy też raczej wystarczy nam niższy. Sprawdźmy także dokładnie jakiego rodzaju opłaty za korzystanie z takiej karty będą od nas wymagane. Istotny może być też tak zwany okres bezodsetkowy, podczas którego możemy spłacić zadłużenie naszej karty.

Co to jest karta kredytowa?
Zanim zdecydujemy się, na uzyskanie karty kredytowej, warto wiedzieć, czym właściwie się ona charakteryzuje. Przede wszystkim pozwala nam na korzystanie z pewnej gotówki bez konieczności podpisywania dokumentów kredytowych. Tego typu kwoty powinno się w określonym czasie spłacać, dzięki czemu uniknie się płacenia od nich odsetek. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że limit pieniędzy dostępnych dla danego klienta jest uzależniony od wysokości zarobków, a co za tym idzie od przyznanej mu karty kredytowej.

Jak uzyskać kartę kredytową?
Kiedyś karty kredytowe były przeznaczone dla osób zamożnych lub bardzo bogatych. Kojarzyły się one z luksusem. Obecnie jednakże mogą je uzyskać właściwie wszystkie osoby pracujące. Przy tym dostęp też jest znacznie bardziej ułatwiony, gdyż wystarczy pójść do banku i wypełnić pewne dokumenty. W wielu bankach może być też wyrobiona karta kredytowa online.

Jakie potrzebne będą dokumenty?
Warto przed wyrabianiem karty kredytowej przygotować sobie wszelkie odpowiednie dokumenty, niezbędne do jej otrzymania. Udając się więc do placówki, zabierzmy przede wszystkim ze sobą nasz dowód osobisty. Dodatkowo w zależności od typu oraz wysokości uzyskiwanego przez dochodu, mogą być nam również potrzebne wszelkiego rodzaju dokumenty, które potwierdzają jego wysokość. Zatem jeśli jesteśmy zatrudnieni na podstawie typowej umowy o pracę, to niezbędne będą aktualne zaświadczenie o wysokości średniego miesięcznego naszego wynagrodzenia netto najlepiej za trzy ostatnie miesiące. Gdy dostajemy emeryturę, to potrzebny będzie ostatni odcinek jej lub kserokopia takiej ostatniej waloryzacji bądź też ostatniej decyzji dotyczącej przyznania owego świadczenia.

Karta-kredytowa-Citibank-MasterCard-WorldW przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej konieczna jest najczęściej kserokopia naszego wpisu do ewidencji bądź też innego dokumentu, który potwierdzi fakt prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Niezbędne też będzie zaświadczenie z ZUS dotyczące niezalegania ze składkami bądź zaświadczenie z Urzędu Skarbowego również o niezaleganiu w kwestii podatków. W przypadku prowadzenia gospodarstwa rolnego należy przedstawić między innymi kopię decyzji, która została przekazana z Urzędu Gminy jako nakaz płatniczy na łączne zobowiązania finansowe na dany rok. Właśnie z takiego dokumentu wynika bowiem fakt posiadania bądź też dzierżawienia danego gospodarstwa rolnego oraz określona jest jego wielkość między innymi w hektarach przeliczeniowych. Przydatne może być również zaświadczenie z Urzędu Gminy, które po prostu potwierdza fakt posiadania bądź właśnie dzierżawienia takiego gospodarstwa rolnego. W każdym wypadku powinno określać jego wielkość w przeliczeniowych hektarach oraz dochodowość roczną.

Mając tego typu zaświadczenia wystarczy już tylko wypełnić dokumenty bankowe, w których właśnie ubiegamy się o przyznanie nam karty kredytowej. Później oczekujemy na decyzję banku, a gdy będzie pozytywna, to otrzymujemy nasz plastik i możemy zacząć z niego korzystać.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter