• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Sportowe wyniki w mgnieniu oka

soccer fan on sofaŻyjemy w czasach w których dostęp do informacji jest rzeczą tak samo naturalną jak to, że po nocy nastaje dzień. Nie inaczej jest w przypadku wyników sportowych, których oczekujemy na żywo w trakcie meczu, a nie dopiero po jego zakończeniu.

Wyniki na drugi dzień
Młodzi kibice z pewnością nie pamiętają wspominanych przez starych sympatyków sportu – nieraz z przysłowiową łezką w oku – czasów, gdy podczas porannych zakupów priorytetem nie było świeże pieczywo z piekarni na śniadanie, a pachnąca farbą drukarską gazeta sportowa z najbliższego kiosku. Wszystko po to by jak najszybciej poznać rezultat interesującego nas meczu, który odbył się poprzedniego dnia lub jeżeli był poniedziałek, nawet dwa dni wcześniej. To były te same czasy w których rekordy popularności biło obstawianie wyników ligi angielskiej w kolekturach totalizatora sportowego. Później na ulicach polskich miast nieśmiało zaczęły się pojawiać pierwsze punkty przyjmowania zakładów bukmacherskich.

Poprzednik Internetu
Wraz z rosnącą popularnością typowania wyników zdarzeń sportowych, jak grzyby po deszczu zaczęły otwierać się nowe punkty przyjmowania zakładów w których dostępne były gazetki z wynikami i tabelami z większości popularnych lig znajdujących się w ofercie danej firmy. Kolejnym krokiem lub nawet ogromnym postępem w technologii przekazywania wyników były aktualizowane średnio z kilkuminutowym opóźnieniem strony telegazety na ekranach telewizorów. Mimo, że w porównaniu ze sprawdzaniem wyników w porannej prasie telegazeta był szczytem nowoczesności z czasem czekanie po kilka minut – zwykle w weekend – na przeładowanie się wszystkich podstron, aby sprawdzić czy „nasza” drużyna dowiozła korzystny wynik do końca lub rzutem na taśmę odrobiła straty stało się irytujące. Ciekawym rozwiązaniem były czaty towarzyszące telegazecie z wynikami, na których wpisy wysyłało się za pośrednictwem sms-ów.

Nim zamilknie okrzyk radości
Dziś w dobie powszechnie dostępnego Internetu wspomnienia telegazety wydają się prehistorią i u niektórych osób powodują uśmiech. Rzeczywistość przyzwyczaiła nas, że interesujące nas wyniki otrzymujemy podane jak na tacy, na jednej z wielu stron specjalizujących się tylko przekazywaniu wieści ze sportowych aren. Wyniki na żywo to norma i oglądając transmisję w telewizji można bez kłopotu zaobserwować jak szybką są one aktualizowane. Nim skończy się okrzyk komentatora transmisji oznajmiający telewidzom zdobycie bramki, na stronie już pojawia się stosowna informacja o tym samym golu. Niektóre ze stron oferują także aktualizowane w trakcie meczu statystyki czy składy w jakich drużyny rozpoczęły rywalizację. Wszystko po to by dostarczyć odbiorcy jak najlepszą informację w możliwie krótkim czasie. Jedną ze stron oferujących wyniki na żywo jest  www.totolotek.pl

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter