• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Problemy z potencją to tylko przejściowy problem. Zobacz jak z tym walczyć

problemyzpotencjaPotencja seksualna ma wiele różnych definicji. Rozumie się ją jednak jako: po pierwsze zdolność organizmu do odbycia stosunku seksualnego; po drugie, jako chęć zbliżenia wynikającą z psychiki mężczyzny czy kobiety. Mężczyźni bardzo często uskarżają się na zaburzenia potencji, które sprawiają, że ich życie nie jest już tak satysfakcjonujące, jak przed wystąpieniem problemu.

Jakie wymienia się zaburzenia potencji?
Aby rozpocząć odpowiednie leczenie należy przede wszystkim określić, jakiego rodzaju zaburzenia potencji pojawiają się w przypadku danego mężczyzny. Po pierwsze podniecenie seksualne może w ogóle nie występować. Jeśli podniecenie występuje, problemem może być niezdolność do erekcji czy brak gotowości seksualnej. Kolejnym zaburzeniem potencji są również problemy związane z samym wytryskiem czy też osiągnięciem orgazmu i spełnienia. Wśród tych ostatnich można wymienić anhedonię seksualną (niemożność poczucia szczęścia i radości z powodu zbliżenia i orgazmu), późny wytrysk czy całkowitą anorgazmię.

Czy problemy z potencją są „uleczalne”?
Pewność siebie u mężczyzny zostaje całkowicie zniszczona, gdy pojawiają się w jego życiu jakiekolwiek zaburzenia potencji czy erekcji związane ze zbliżeniem i intymnymi kontaktami z kobietami. Jednak warto wiedzieć, ze absolutnie każdy taki problem można rozwiązać, oczywiście odpowiednio dobierając metodę leczenia czy profilaktyki.

Jak walczyć z zaburzeniami potencji? 15 rad!

  1. Mężczyzna powinien powiedzieć swojej partnerce całą prawdę o sobie i swoim problemie. Tylko wtedy może się ona stać prawdziwym wsparciem, a mężczyzna przestanie odczuwać lęk przed samym zbliżeniem. Czasami jedynie to wystarcza aby mężczyzna powrócił do pełni swoich seksualnych sił i możliwości.
  2. Pary powinny eksperymentować z różnymi pozycjami, w których ułatwia się penetrację, a zbliżenie odpowiednio oddziałuje na wszystkie zmysły mężczyzny. Z badań wynika, że pozycją seksualną, w której mężczyźni najszybciej i najłatwiej szczytują jest pozycja kolanowo-łokciowa, popularnie nazywana „pozycją na pieska”.
  3. Panowie powinni dbać również o higienę swojego snu. Warto spróbować chociaż przez tydzień przesypiać w nocy minimum 8 godzin.
  4. W przypadku występowania jakichkolwiek problemów z potencją należy niezwłocznie odstawić wszelkiego rodzaju używki, szczególnie alkohol i nikotynę.
  5. Mężczyźni otyli powinni zmienić swoją dietę oraz spróbować zrzucić zbędne kilogramy. Warto również zatroszczyć się o spożywanie większej ilości witamin, mikroelementów oraz zmniejszyć spożycie węglowodanów.
  6. Przewlekły stres i zapracowanie również mogą wpływać na problemy z potencją. Warto dać organizmowi odpocząć. Wtedy również wydajność samej pracy z pewnością wielokrotnie wzrośnie.

Wejdź na ZnamLek.pl – baza rzetelnych opinii o lekach

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter