• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Piwo dla zdrowia pod kilkoma warunkami

Barley and hops on a wooden background. Beer conceptNa całym świecie istnieje kultura spożywania trunków alkoholowych. Włochy i Francja kojarzą nam się z winem wysokiej jakości. Rosja z najmocniejszym trunkiem wysokoprocentowym, czyli wódką a kraje azjatyckie z sake. W naszym kraju oraz wśród naszych sąsiadów górują rodzime browary. Oparte na chmielu i przekazywanej z pokolenia na pokolenie recepturze. Czy nasze rodzime piwo może być równie zdrowe co wina produkowane w słonecznej Italii oraz Hiszpanii?

Stara receptura i jej wartościowy skład
Żeby w ogóle zacząć mówić o prozdrowotnych właściwości piwa trzeba spojrzeć na jego recepturę i proces produkcji. Żaden szanujący się browar nie zdradzi wam jak krok po kroku wykonuje swój alkoholowy trunek. Niemniej jednak liczy się cały proces fermentacji oraz łączenia składników zbliżony do tego sprzed stu i więcej lat. Na mapie naszego kraju Namysłów jest jednym z głównych miejsc zachowujących stare tradycje warzenia piwa. Oczywiście każdy współczesny browar korzysta z nowych technologii. Ale nie mają wpływu na zmniejszenie wartości pozytywnych dla zdrowia. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w składzie piwa znajdują się witaminy z grupy B. Ta grupa jest szczególnie ważna dla mężczyzn. Do tego pół litra złotego trunku zwiera całą gamę minerałów równie niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Znajdziemy w nim nawet antyoksydanty, czyli związki walczące z wolnymi rodnikami.

Na chorobę i uspokojenie
Kto choć raz pił dobrze zrobionego grzańca podczas choroby wie, że jego moc jest zaskakująco duża. W połączeniu z wypoceniem choroby można szybko postawić się na nogi. Możliwe, że jest to zasługa zawartych w chmielu katechin i innych związków przeciwzapalnychprzeciwbakteryjnych. Spożywanie jednego piwa dziennie nie ma negatywnego wpływu na zdrowie. Chociaż niektórzy naukowcy zredukowaliby tą ilość do 3-4 butelek tygodniowo. Okazuje się również, że piwo działa na zmęczenie i odwodnienie odwrotnie niż wszyscy sądzili. Badania potwierdzają, że dobrze uwarzony browar potrafi nawodnić organizm lepiej niż napój izotoniczny. Ostatnią rzeczą, o której trzeba wspomnieć jest wykorzystanie piwa w leczeniu nerwicy, i bezsenności. Już setki lat temu lekarze polecali wypijanie jednego piwa kilka godzin przed snem. Rozluźnienie, które powoduje pozwala szybciej zasnąć i dłużej utrzymać fazę REM snu. Mimo tak wielu właściwości trzeba pamiętać, że łatwo można zaprzepaścić ich pozytywne działanie przekraczając ustalone przez lekarzy ilości.

Znajdź więcej pozytywnych skutków spożywania piwa na stronie Namysłów: http://www.browarnamyslow.com.pl

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter