• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Nie bądź obojętny na problemy z trądzikiem

teenage girl with pimple on her faceMówi się, że mężczyźni nie przejmują się trądzikiem tak jak kobiety. Prawda jest taka, że każdy chce się czuć dobrze w swoim ciele. Mocne problemy ze zmianami skórnymi mogą odbierać pewność siebie przy kontaktach damsko-męskich oraz podczas przebywania w grupie. Nawet te cięższe przypadki trądziku można zwalczyć. Trzeba tylko wiedzieć jaką strategię stosować. Bardzo często o braku efektów decyduje podejście typowo farmakologiczne. A tak naprawdę za naszą skórę odpowiada higiena, dieta oraz naturalne kosmetyki i dobre nawyki.

Dieta czy hormony?
Czy zwalanie wszelkich problemów skórnych na hormony ma sens? Faktycznie duża część młodych mężczyzn nie tylko w okresie dojrzewania ma problemy skórne z powodu testosteronu. Ten męski hormon w nadmiarze może powodować także wypadanie włosów. Mimo tego nie zrzucałbym całej winy właśnie na niego. W tym momencie pojawia się temat nawyków żywieniowych. Redukcja lub całkowita eliminacja cukrów prostych, alkoholu oraz mocnych używek potrafi zdziałać cuda. Jednak żeby w pełni zadbać o organizm, który ma walczyć z trądzikiem musimy wspomóc jego oczyszczanie. W tym pomogą zioła. Do wyboru mamy zarówno tanie herbaty zielone, moczopędną pokrzywę oraz szczególnie polecany bratek apteczny. Dwie filiżanki dziennie między posiłkami dają wyśmienity efekt w połączeniu z „czystą” od cukrów prostych dietą. Niektórzy mogą zapytać, czy to już wszystko? Czy po zastosowaniu tych rzeczy będę całkowicie wolny od tak znienawidzonych zmian na skórze? To zależy jaki masz rodzaj skóry i czy to przypadkiem ona nie odpowiada za rozsiewanie nowych wyprysków.

Indywidualna higiena problematycznej skóry
To w końcu jak pozbyć się trądziku skoro dieta i zioła nie dały efektu? Zmiany żywieniowe oraz zioła niemal zawsze dają efekt jednak nie koniecznie musi być stuprocentowy. W przypadku skóry tłustej, podrażnionej oraz zniszczonej niezbędne będą działania kosmetyczne. Możecie je przeprowadzić we własnej łazience. Wystarczą peeling oraz krem oczyszczający bez alkoholu. To bardzo ważne by w składzie nie znajdował się alkohol, który wcale nie jest dobrą substancją do czyszczenia skóry zwłaszcza trądzikowej. Na rynku jest wiele peelingów, dlatego metodą prób i błędów należy wybrać ten najlepszy dla siebie. Jego działanie ma na celu zredukować wydzielanie łoju oraz głęboko oczyścić skórę. Pamiętajcie by robić to delikatnie. Mocne mechaniczne mycie może rozsiewać bakterie po całej twarzy. Najlepsze sposoby na pozbycie się trądziku dostępne są na stronach producentów kosmetyków do tego przeznaczonych np. http://www.nivea.pl/Produkty/Pielegnacja-twarzy/pure-effect.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter