• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Burn Bowl – jedyny w Polsce kryty basen do jazdy na deskorolce otwiera się w Warszawie

Plakat Burn Bowl Otwarcie5 stycznia w Warszawie na terenie ośrodka sportowego Skra przy ul.Wawelskiej 5 zostanie otwarty BURN Bowl, czyli jedyny w Polsce kryty, deskorolkowy tor typu basenowego. To miejsce, które już teraz, po serii testów przeprowadzonych przez najlepszych, polskich zawodników, określane jest mianem kultowego, ze względu na typowo amerykański styl i wysoki, światowy poziom wykonania. W dniu otwarcia, czyli w najbliższą sobotę zaplanowano między innymi zawody dla doświadczonych deskorolkowców oraz atrakcje dla tych, którzy chcieliby spróbować szóstego najczynniej uprawianego obecnie sportu na świecie – skateboardingu.

Czym jest bowl?

Najkrócej mówiąc to specjalnie wyprofilowana miska do jazdy na deskorolce. Bowl stanowi najbardziej klasyczną i najstarszą odmianę skatebordingu, która została wymyślona, jak większość sportów ekstremalnych, w Stanach Zjednoczonych.

Piotr Szeleszczuk z adidas Originals, jednego ze sponsorów warszawskiego bowl’a nie miał żadnych wątpliwości, czy takie miejsce jest potrzebne.

„Bardzo dobrze pamiętam pierwszy boom na deskorolkę na początku lat 90. Wtedy można było tylko pomarzyć o takich obiektach jak bowl. Dziś, gdy moda na skateboarding wraca, postanowiliśmy zrobić coś naprawdę dużego. Ponad rok temu wspólnie stworzyliśmy rowerowy Dirt Park, a ten rok rozpoczynamy z nową, oryginalną i klimatyczną miejscówką dla skejtów.”

Rowery i deski na warszawskiej Skrze

Ponad 12 miesięcy temu na terenie podupadającego ośrodka sportowego Skra na warszawskim Mokotowie, dzięki pozyskaniu finansowego wsparcia sponsorów – BURN Energy Drink, adidas Originals oraz G-SHOCK powstał pierwszy w Europie kryty tor rowerowy, czyli wspomniany wcześniej Dirt Park. Jednym z jego twórców jest Kamil Obrok, który wyjaśnia:

“Współpraca zarządzających obiektem, sponsorów oraz satysfakcja samych użytkowników doprowadziła do rozbudowy BURN Dirtparku o kolejne przeszkody. Od połowy listopada udało się nam powiększyć budynek o kolejne 300m2 i zaadaptować go na bowl, czyli basen do jazdy na deskorolkach, rowerach i rolkach. “

Kilka faktów z budowy

BURN Bowl na Skrze to również obiekt wyjątkowy. Projekt powstał z udziałem najlepszych deskorolkowców w Polsce. Nie tworzyła go anonimowa instytucja ale młodzi ludzie z pasją dla których deskorolka czy bmx jest sposobem na życie. Bowl powstawał ponad dwa miesiące. Poza setkami roboczogodzin to również 600m2 drewnianej sklejki, 60kg wkrętów, 10m3 drewna. Otwarcie już 5 stycznia! Obiekt będzie czynny przez 7 dni w tygodniu, a za wejściówkę na cały dzień  zapłacimy 10zł.

Godzinowy plan otwarcia:

Plan imprezy:
14:00 – powitanie
14:00 – 15:00 – rozgrzewki
15:00 – 15:20 – adidas longest 50-50 grind
15:30 – 16:00 – Burn Best Line – eliminacje
16:30 – 17:00 – Burn Best Line – finały
17:30 – wyniki 
18:00 – Projekcja filmu Girl „Pretty Sweet”
19:00 – Zakończenie imprezy

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter