• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Jak założyć sklep internetowy?

Założenie sklepu internetowego jest możliwością na własny biznes dla wszystkich tych osób, które chcą prowadzić działalność niewymagającą wychodzenia z domu. Założenie sklepu internetowego jest idealnym pomysłem na własną firmę dla młodych małżeństw, które chcą pozostać aktywne zawodowo i jednocześnie mieć możliwość kontaktu z własnymi dziećmi. Jednak jest to okazja nie tylko dla nich. Jak założyć sklep internetowy?

Czego potrzebujesz do otwarcia sklepu?
Zanim jeszcze otworzysz sklep internetowy musisz mieć pomysł. I nie tylko taki, który dotyczyć będzie asortymentu, jaki znajdą w nim Twoi klienci, ale również szeregu innych kwestii związanych z marką. Sama sprzedaż artykułów w internecie może być znacznie mniej sukcesywna, jeśli swojego sklepu „nie ubierzesz” w odpowiednią filozofię sprzedaży. Zastanów się zatem nad tym co chcesz sprzedawać, ale również jak masz zamiar to robić. Dobrze jest, jak postawisz siebie w sytuacji klienta. W jaki sposób chciałbyś być obsłużony? Na czym zależy Ci przy dokonywaniu zakupów? Jeśli już wykreujesz wizję swojego sklepu inne kwestie zaczną wypływać z niej same.

Dostawcy
Kolejnym krokiem do założenia sklepu internetowego jest sprawdzenie, z jakich źródeł będziemy pozyskiwać artykuły do sprzedaży. Czy będą to produktu tworzone przez nas samych? Czy też produkowane na specjalne zamówienie? A może naszym dostawcą będzie hurtownia? Zastanów się nad opcją, która z pewnością obniży na początek koszt całej inwestycji, a jest nią dropshipping. Dzięki niemu towar sprzedawany przez Twój sklep będzie trafiał do klientów bezpośrednio od hurtowni.

Hosting i domena
I tutaj zaczynają się schody. Zwłaszcza, jeśli nigdy wcześniej nie miałeś za dużo wspólnego z biznesem internetowym. Zadają sobie pytanie jak duży będzie Twój sklep. Jeśli dopiero zaczynasz możesz wybrać hosting o uśrednionym limicie transferu. Gdy już zwiększysz swoje zasięgi, możesz pomyśleć o czymś większym.
Dobrym pomysłem – szczególnie dla wszystkich początkujących – jest otwarcie sklepu internetowego z hostingiem na platformie sklepowej np. Sky-Shop.pl. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziesz musiał martwić się szczegóły związane z technikaliami, a koszt wejściowy inwestycji będzie jeszcze mniejszy. W ramach abonamentu dostaniesz oprogramowanie do obsługi Twojego marketplace’u. Jeśli będziesz mieć jakieś pytania nie zostaniesz pozostawiony sam sobie. W ich rozwiązaniu pomoże Ci obsługa serwisu

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter