• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Zalety taliowanych koszul męskich

Każdy mężczyzna w swojej szafie ma przynajmniej kilka eleganckich koszul. Niektórzy niechętnie je noszą, z przyczyny źle dobranego kroju. Czują się w nich niekomfortowo, dlatego rzadko je zakładają. Modne koszule męskie to przede wszystkim taliowane, które opanowały rynek eleganckiej odzieży męskiej i zdają się być jednym z popularniejszych wyborów. Jednak, jakie są ich zalety i czy każdy mężczyzna będzie w nich dobrze wyglądał?

Dopasowanie do sylwetki i jej optyczne wydłużenie

Koszule męskie, które najlepiej dopasowane są do męskiej sylwetki i podkreślają jej kształt to koszule taliowane, czyli slim fit. To główna ich zaleta, ale nie jedyna, gdyż koszula taliowana lepiej będzie wyglądała włożona w spodnie, niż ta o prostym kroju. Nie będą widoczne czasem nieestetycznie wyglądające zgięcia materiału, które szczupłym mężczyznom dodają kilogramów. Z pośród wszystkich rodzajów koszul, taliowana najlepiej wydłuża optycznie męską sylwetkę. Szczupłych mężczyzn jeszcze bardziej wysmukli, natomiast niscy zyskają optycznie kilka dodatkowych centymetrów. Krój ten może zniwelować w ten sposób także lekko wystający brzuch, jednak nie jest polecany mężczyznom o znacznej nadwadze, gdyż podkreśli mankamenty ich figury.

Koszule slim fit pasują zarówno na formalne jak i nieformalne okazje

Bogaty wybór kolorów, deseni i rodzajów kołnierzyków sprawia, że koszule taliowane mogą sprawdzić się zarówno na wyjście do teatru, jak i nieformalne spotkanie z kolegami z pracy. Najbezpieczniejszym wyborem są koszule białe i jasnoniebieskie, gdyż pasują na każdą okazję. Na koszulę w podłużne prążki lub drobną kratkę można pozwolić sobie na nieformalne spotkanie. Prosty kołnierzyk jest najbardziej uniwersalny, natomiast najbardziej formalny będzie wykładany, który sprawdza się do fraków i smokingów. Na niezobowiązujące spotkanie można wybrać także koszulę taliowaną, z kołnierzykiem przypinanym do koszuli, za pomocą guzików. Dla mężczyzn, którzy potrzebują koszuli na formalne spotkanie, ale nie lubią nosić krawata, polecane są koszule ze stójką. Tego typu kołnierzyk ukryje także zbyt długą szyję, natomiast nie nadaje się dla panów o krępej budowie i krótkiej szyi. Mankiety w koszulach, także taliowanych, mogą być podwójne lub pojedyncze. Do pierwszych z nich używa się spinek, które należy dopasować do spinki do krawata bądź zegarka, natomiast drugie zapinane są na guziki.

Różne rodzaje koszul męskich

Poza koszulami taliowanymi, jest jeszcze kilka rodzajów koszul, w związku z czym, także mężczyźni o pełniejszej sylwetce mogą wybrać dla siebie odpowiedni krój. Najlepiej dopasowany do krągłej sylwetki jest krój prosty. U szczupłych mężczyzn nie wygląda idealnie, natomiast u tych z nadwagą jest jedynym słusznym rozwiązaniem. Producenci koszul męskich proponują także koszule uniwersalne, które mają pasować na każdą męską sylwetkę. Można jeszcze rozróżnić koszule ze względu na rodzaj szycia. Najlepiej dopasowane są te szyte na miarę. Produkowane fabrycznie wybiera się w zależności od wzrostu i wielkości kołnierzyka. Niektóre koszule mają także oznaczenie przeznaczenia na formalne okazje. Poza kołnierzykiem prostym, łamanym czy ze stójką, mogą mieć także włoski, do którego dobierany jest krawat wiązany na podwójny węzeł.

Różnorodne materiały koszul męskich

Oczywiście koszule dla mężczyzn różnią się od siebie także rodzajem materiału. Najczęściej spotykane i używane są bawełniane, które zapewniają dobrą cyrkulację powietrza. Często wybierane są także te z domieszką materiałów sztucznych, dzięki którym koszule mniej się gniotą. Ich zaletą jest także niższa cena. Z kolei dobrym wyborem na lato są lniane, jednak koniecznie trzeba je zestawiać z marynarką z tego samego materiału. Na bardzo formalne okazje sprawdzą się koszule jedwabne, które są najbardziej ekskluzywnym wyborem. Delikatny połysk i miękki materiał są dodatkowymi zaletami. Koszule taliowane mogą występować we wszystkich typach materiałów, jednak najczęściej wybierane są bawełniane

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter