• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Wskazówki, jak dobrać prezerwatywę

condom-538601_1920Prezerwatywy są obecnie najpopularniejszym sposobem zapobiegania ciąży. Jako jedyne dodatkowo zapobiegają chorobom przenoszonym drogą płciową. Problem z tym, jak dobrać prezerwatywę, polega na dopasowaniu jej rozmiaru do średnicy i grubości członka.

W jaki sposób dobrać prezerwatywę
Najmniejsze penisy na świecie posiadają Hindusi – średnio 12,5 cm w trakcie erekcji, największe Sudańczycy – nawet 20 cm. Te różnice stały się podstawą stworzenia następującej rozmiarówki prezerwatyw: rozmiar S (azjatycki), M (europejski, dla penisów długości około 14 cm) i L (afrykański). Lateks jest bardzo rozciągliwy i jest w stanie na tyle dopasować się do rozmiaru członka, że mężczyzna, który ma na sobie prezerwatywę, nie odczuwa żadnego dyskomfortu i może w pełni czerpać przyjemność ze stosunku seksualnego. Za ciasny lub zbyt mały kondom może jednak uciskać lub pęknąć, ten nieco za duży – zsunąć się w trakcie zbliżenia. Aby mieć pewność, że dobrze pasuje, należy założyć prezerwatywę na członek we wzwodzie i sprawdzić, czy się nie zsuwa lub nie uciska.

Rozmiary prezerwatyw
Przy doborze prezerwatywy oprócz długości, najważniejsza jest średnica i obwód penisa w trakcie wzwodu. W sprzedaży dostępne są kondomy o długości od 160 do 218 mm i obwodzie od 47 do 69 mm, a najpopularniejsze są te w rozmiarze 180 / 52-53 mm. Do seksu analnego polecane są trochę grubsze i bardziej wytrzymałe prezerwatywy.

Jak dobrać prezerwatywę, żeby stosunek trwał dłużej
Przedłużenie stosunku i zapewnienie partnerom dodatkowych doznań jest możliwe dzięki odpowiedniemu dobraniu prezerwatywy. Doskonałe w tym celu będą kondomy z opóźniającą wytrysk, nawilżającą benzokainą, z rozgrzewającym lubrykantem czy też fakturowane – pokryte stymulującymi wypustkami albo prążkowane, co bardzo wzmaga doznania erotyczne obojga partnerów. Urozmaicenie stanowią także wersje świecące w ciemności, kolorowe, o ciekawych zapachach i smakach (głównie dla osób lubiących seks oralny), a nawet grające w trakcie przeżywania orgazmu. W sprzedaży są dostępne nawet specjalne prezerwatywy dla osób uczulonych na lateks, np. z poliuretanu lub skóry jagnięcej. Można je bezpiecznie stosować z żelami intymnymi na bazie wody bądź silikonu, nigdy ze środkami na bazie oleju, jak wazelina czy oliwka. To samo dotyczy tradycyjnych prezerwatyw z lateksu.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter