• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

SEAT Leon X-PERIENCE – terenówką po mieście

seat-leon-x-perience-terenowka-po-miescieSeat Leon X-PERIENCE rozwiązuje dylemat tych kierowców, którzy nie mogą zdecydować się na to, czy wybrać samochód typu SUV/Crossover czy też kombi. Pojazd ten oferuje wielofunkcyjne i świetnie wyposażone nadwozie typu kombi i charakterystyczny dla SUV terenowy wygląd, wysoki prześwit oraz osłony podwozia.

Samochody typu SUV stały się bardzo popularne i modne w ostatnich latach, ale tak naprawdę nie są one przydatne osobie, która bardzo często podróżuje po mieście. Do jazdy w prawdziwym terenie także się nie nadają. Nie są też tak funkcjonalne, jak typowe kombi, które jest idealnym rozwiązaniem dla rodziny albo dla fachowca, który potrzebuje samochodu do pracy.
Dlatego bardzo ciekawą propozycją jest uterenowiona wersja kombi – czyli Seat Leon X-PERIENCE.

Terenówką po mieście
Czy uterenowione kombi może przydać się do jazdy po mieście? Jak najbardziej. Wysoki prześwit pozwala bez problemu pokonywać miejskie niespodzianki, szczególnie dokuczliwe podczas parkowania. W wielu przypadkach mogą one uszkodzić miskę olejową albo inne wrażliwe elementy samochodu. Wysoki prześwit i osłony silnika oraz innych wrażliwych elementów, zastosowane w Seacie Leonie, pozwalają bezpiecznie stawić im czoła.

W czasie zimy kierowca nie jest w stanie dostrzec dziur, ukrytych pod warstwą wody, lodu albo śniegu. W wielu autach wjazd w taką dziurę powoduje kosztowne uszkodzenie zawieszenia. Tutaj znów sprawdza się wysoki prześwit i osłony, stosowane w Seacie X-PERIENCE.
Ocieplenie klimatu spowodowało, że zimy są bardziej łagodne, ale znacznie częściej występuje gołoledź, pojawiająca się wtedy, gdy temperatura oscyluje wokół jednego stopnia poniżej zera. W takich warunkach każdy kierowca doceni napęd na cztery koła, zapewniający maksymalną przyczepność. W Seacie X-PERIENCE napęd taki załączany jest automatycznie za pomocą nowoczesnego sprzęgła Haldex piątej generacji.

Coraz więcej osób wyprowadza się poza miasta, budując domy w aglomeracjach oddalonych nawet kilkanaście kilometrów od ośrodka miejskiego i często położonych przy drogach szutrowych albo piaskowych. Codzienny dojazd do pracy zwykłym autem, zwłaszcza w czasie zimy albo deszczowej jesieni, może być udręką. Ale takie drogi nie będą jakimkolwiek wyzwaniem dla Seata Leona X-perience. Mocny, benzynowy, turbodoładowany silnik 1.8 TSI o mocy 180 KM w połączeniu z napędem na cztery koła 4Drive pozwoli wyjść z każdej opresji. Auto można także wyposażyć w silniki Diesla. Turbodoładowane jednostki TSI – 1.6 l o mocy 110 KM i 2.o l (160 i 184 KM) również współpracują z napędem na obie osie 4Drive.

Nie bez znaczenia jest także prezencja. Seat Leon X-PERIENCE to połączenie dynamicznego, zgrabnego, sportowego nadwozia Seata Leona kombi z szeregiem terenowych dodatków, takich jak piękne, aluminiowe osłony silnika i układu wydechowego, czy też nakładki na nadkola.
Uterenowione kombi to znacznie bardziej rodzinna, tańsza i bardziej wielofunkcyjna alternatywa dla SUV. Nowy Seat Leon X-PERIENCE czeka na klientów w salonach samochodowych na terenie całej Polski.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter