• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Tak wygląda najnowszy BlackBerry Classic. Rozczarowani?

141925193313471700BlackBerry wychodzi z kryzysu finansowego i prezentuje swojego najnowszego smartfona BB Classic. Wbrew nadchodzącym pogłoskom producent nie zdecydował się na usunięcie fizycznej klawiatury tak, jak miało to miejsce przy premierze modelu Passport. Czy BB Classic ma szansę zaistnieć na rynku?

Pierwsze dane techniczne premierowego BB Classic
3,5-calowy ekran, 16 GB pamięci i dwurdzeniowy procesor
Producent podał oficjalną konfigurację BB Classic. Smartfon stylistycznie nawiązuje do modeli takich jak: BB Bold 9900 oraz Curve 9320. Urządzenie wyposażono w stosunkowo niewielki dotykowy wyświetlacz o przekątnej 3,5′ o rozdzielczości 720 na 720 px.
BlackBerry Classic bazuje na sprawdzonym, wydajnym i dwurdzeniowym procesorze marki Snapdragon taktowanym zegarem 1,5 GHz. Do dyspozycji użytkownika będą także 2 GB pamięci operacyjnej RAM oraz prawdopodobnie 16 GB przestrzeni dyskowej.BB Classic wyposażono w dwa aparaty fotograficzne: 8 Mpix oraz 2 Mpix – odpowiednio na froncie i panelu tylnym.

System operacyjny BB Classic
BlackBerry Classic bazuje na OS’ie producenta, tj. BlackBerry 10.3. Tym razem producent zdecydował się jednak na wdrożenie zaawansowanego asystenta do wykonywania podstawowych operacji, np. połączeń telefonicznych, otwieraniu notatek służbowych i obsługi kalendarza za pomocą komend głosowych.

Smartfon jest już dostępny w sprzedaży – na rynku amerykańskim za BB Classic trzeba zapłacić 449 dolarów.Dowiedzieliśmy się, że w Polsce BlackBerry Classic ma wejść do oferty abonamentowej T-Mobile.

BlackBerry w znacznie lepszej kondycji finansowej
BlackBerry ma powody do zadowolenia – od chwili premiery modelu Passport producent jest w znacznie lepszej kondycji finansowej. Tylko w ciągu dwóch pierwszych dni firma sprzedała 200,000 egzemplarzy Passport’a, co biorąc pod uwagę ostatni kryzys marki jest prawdopodobnie najlepszym wynikiem od lat.
W ciągu kilku tygodni od premiery wszystkie zapasy magazynowe zostały wyczerpane; sam Amazon potrzebował zaledwie 10 godzin na sprzedanie wszystkich przydzielonych mu egzemplarzy.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter