• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Niezawodne samochody na rynku wtórnym


141899421682980500Najnowszy raport niemieckiego Stowarzyszenia Nadzoru Technicznego GTU działającego w Niemczech dotyczy bezawaryjności samochodów w poszczególnych przedziałach wiekowych. Autami wybieranymi w Polsce najczęściej, zarówno przez użytkowników indywidualnych, jak i przedsiębiorstwa, są samochody z segmentu kompaktowego. Jak poradziły sobie w ocenie ekspertów zarejestrowane w Niemczech samochody?

Auta, do których strach wsiadać
Zacząć należy od ostatniego miejsca w każdej kategorii wiekowej, ponieważ tym pojazdom najdalej do miana niezawodnego samochodu. Wartości osiągane w badaniach mogą szokować nawet motoryzacyjnych laików. I tak dla przykładu awaryjność Renault Megan w kategorii 1-3 lat wynosi 9, 03%. W porównaniu z późniejszymi wynikami to mało, jednak mówimy wciąż o autach, które są prawie nowe, często na gwarancji. Wynik ten zaskakuje tym bardziej, że trzy pierwsze miejsca z przedziału 4-5 lat wypadają lepiej. Jednak największym przegranym tegorocznej edycji rankingu GTU jest Peugeot 307, który w trzech kategoriach wiekowych zajął ostatnie miejsce z wartościami kilkukrotnie większymi niż rywale (np. prawdopodobieństwo wystąpienia poważnej awarii w przypadku 8-9-letniego Peugeota wynosi 70,72%)

Najlepszy wybór
Jedynym modelem, który znalazł się w czołówce rankingu samochodów kompaktowych w każdej kategorii wiekowej, jest Toyota Prius. Nie jest to zresztą zaskoczeniem, gdyż model ten niemal od początku swojego istnienia dominuje w większości rankingów niezawodności. Toyota od lat jest znana z wysokiej jakości. W tym roku modele Toyoty zajęły jedno z trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach aż 13 razy. Bardzo dobrze wypadły także marki niemieckie – Mercedes, Audi, Volkswagen, oraz dwie inne marki z Japonii – Lexus i Mazda.
Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z poniższą infografiką.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter