• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Czy cena tabletu idzie z parze z funkcjonalnością?

142072077299847200Tablety cieszą się niesłabnącą popularnością. Od kilku lat wciąż rośnie popyt na te urządzenia, a na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt różnych modeli. Ich ceny wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Ale czy niska cena świadczy o niskiej jakości, a wysoka o dobrej jakości?

W przypadku wysokiej ceny, często bywa tak, że płacimy za markę – produkty znanych i cenionych firm zawsze są droższe niż jakościowo podobne produkty mniej znanych producentów. Decydując się na zakup takiego urządzenia, jakim jest tablet należy zwracać uwagę głównie na funkcjonalność i parametry techniczne.

Ceny najtańszych urządzeń zaczynają się już od dwustu złotych – jednak urządzenia te są zazwyczaj wyposażone w słabszy jakościowo ekran o niskiej rozdzielczości i pozbawione wielu funkcji, cechujących droższe urządzenia. Warto zwrócić uwagę na tak oczywistą kwestię, jak możliwość nawiązywania i odbierania połączeń czy też wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych – ta funkcja z reguły nie występuje w najtańszych urządzeniach, natomiast jest standardem w najdroższych.

Największą popularnością cieszą się urządzenia z segmentu ekonomicznego – czyli te o niezbyt wygórowanej cenie, dobrych parametrach technicznych oraz wysokim stosunku jakości do ceny. Zazwyczaj również są to modele producentów mniej znanych na rynku tabletów – kojarzonych bardziej z np. rynkiem komputerowym. W tym segmencie można również znaleźć starsze modele najbardziej znanych producentów.

Tani i dobry tablet najlepiej wybrać porównując różne modele pod względem parametrów technicznych. Dobre urządzenie powinno mieć ekran wykonany w technologii IPS o wysokiej rozdzielczości i o szerokich kątach widzenia. Wybierając tablet z najnowszą wersją systemu operacyjnego należy zwrócić szczególną uwagę na procesor – musi on „udźwignąć” system – w przeciwnym razie tablet może się zacinać lub przegrzewać. Jeżeli tablet ma się sprawdzać w roli domowego centrum rozrywki i służyć do grania oraz oglądania filmów warto wybrać taki, który posiada kilkurdzeniowy procesor o wysokim taktowaniu oraz dużą ilość pamięci operacyjnej RAM.

Również obudowa ma ogromne znaczenie, szczególnie, jeżeli z tabletu będzie korzystać dziecko. Dobrze spasowane elementy obudowy, które są jednocześnie wykonane z odpornego i wytrzymałego materiału zagwarantują nam, że tablet nie zepsuje się po pierwszym upadku. Jeżeli natomiast urządzenie ma służyć głównie do pracy, to watro kupić takie z funkcją nawiązywania i odbierania połączeń. Wbrew pozorom za pomocą tabletu można wygodnie rozmawiać – ze względu na duże rozmiary warto dokupić bezprzewodową słuchawkę bluetooth, dzięki której odbierzemy połączenie nie wyjmując tabletu z torby czy nawet etui.

Dobry tablet nie musi kosztować fortuny, zwłaszcza, że często wysoka cena nie gwarantuje wcale najwyższej jakości. Produkty ze średniej półki cieszą się taką samą bądź porównywalną jakością za kilkakrotnie niższą cenę. Dobry i tani tablet można znaleźć u wielu producentów.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter