• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Samochód do firmy – leasing czy kredyt?

Auto. Pod tym terminem kryje się wiele – nie tylko znaczeń, ale także wzruszeń czy marzeń. Jedno z ich już się spełniło – założyłeś swoją firmę. Pora na kolejne ważne decyzje.

Bez samochodu nie ujedziesz
Rozliczne wydatki spowodowały, że na zakupienie auta nie starczyło Ci gotówki? Zastanawiasz się, który samochód wybrać i jaką przyjąć formę płatności? I w jednej, i drugiej kwestii istnieje wiele możliwości. Po prostu spokojnie się zastanów, rozważ wszystkie za, a właściwie bardziej przeciw, i podejmij jedyną, słuszną decyzję.

Wiesz, czym różni się leasing od kredytu?
Formą finansowego zobowiązania i własności. Zarówno w pierwszej, jak i w drugiej sytuacji nowego Seata, np. Ibizę, do firmy otrzymasz niemalże od ręki. Inaczej będzie się jednak przedstawiała sprawa własności…

Kilka słów na temat leasingu
Jeżeli zdecydujesz się na leasing samochodu, musisz z Seatem zawrzeć pisemną umowę (pisemną – w przeciwnym wypadku będzie nieważna), na mocy której po prostu wynajmiesz auto. Stroną płacącą będzie w tym konkretnym przypadku Seat. W podpisanym dokumencie powinny znaleźć się – dokładnie wyszczególnione warunki – chodzi przede wszystkim o czas, czyli jak długo będziesz korzystał z wynajętego samochodu oraz jakie z tego tytułu poniesiesz koszty. Należy ustalić, czy będą one jednorazowe czy w systemie ratalnym.

Płynące z wynajmu korzyści?
Dla Ciebie duże, ponieważ nie musisz od razu wykładać znacznej kwoty pieniędzy, a co za tym idzie, możesz przeznaczyć ją na rozpoczęcie (lub rozwinięcie) działalności. Unikasz więc wysokich nakładów finansowych, a mimo to Seat wydzierżawia Ci na pewien czas auto i, naturalnie, także czerpie z tego tytułu określone korzyści.

A jeśli kredyt, to…
Jedno jest pewne – nowy Seat, chociażby Leon, pojawi się w zasięgu Twoich możliwości. Już wyobrażasz sobie, jak przemieszczasz się nim, przy okazji prowadzenia własnego biznesu. Otrzymanie kredytu – jeśli spełnisz odpowiednie warunki – będzie możliwe, musisz jednak liczyć się z wysokością oprocentowania i miesięcznych rat. Nie mniej jednak pojazd od razu stanie się Twoją własnością, a nie autem wydzierżawionym. Więcej czasu zajmie Ci wybranie banku lub instytucji zajmującej się świadczeniem usług finansowych niż samo zakupienie wymarzonego czterokołowca. Dobrze jednak poświęcić na research dłuższą chwilę. Porównując oferty różnych banków, można sporo zyskać i wynegocjować lepsze warunki kredytu. Kieruj się w tym względzie własnymi możliwościami i bądź realistą.

Sam widzisz, że nawet bez posiadania gotówki otrzymanie auta dla firmy jest dość proste. Tylko od Ciebie zależy, na jaką formę się ostatecznie zdecydujesz. Leasing czy kredyt? Obie formy nabycia samochodu są przyjazne, sprawdzone, mają zarówno wady, jak i zalety. Dokonując ostatecznego wyboru nie zapominaj ani o jednych, ani o drugich. Szerokiej drogi!

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter