• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

A na rzeźbę…odżywki

Mało, kto jest zadowolony ze swojej figury. Stosuje się różne metody na spalanie tkanki tłuszczowej i schudnięcie. Jednak niestety nie jest to takie proste. Nie wystarczą same ćwiczenia i zredukowanie swojej diety. Kulturystyka nie istnieje bez odżywek i suplementów. To właśnie dzięki odżywką szybciej zwiększa się siłę i masę ciała.

Jednak, co to jest odżywka?  To substancja pochodzenia chemicznego, która wspomaga dietę. Głównym jej celem jest uzupełnienie diety składnikami, które zapewniają prawidłowy rozwój muskulatury. Należy pamiętać, że są one WSPOMAGACZEM diety.

Osoby stosujące odżywki na rzeźbę wiedzą, że oprócz właściwej diety liczą się minimum dwugodzinne ćwiczenia kilka razy w tygodniu.  Należy ćwiczyć intensywnie i w ciągu krótkiej ilości czasu powtórzyć jak najwięcej serii z dużym obciążeniem na mięśnie. Jednak między dniami w ćwiczeniach należy robić przerwy, aby zregenerować siły i szybko nie zniechęcić się do ćwiczeń.

Po intensywnym treningu należy przez ok. 5 minut napinać mięśnie ciała, aby gęstość umięśnienia się poprawiła. Efekty widać już po kilku dniach!

Należy również pamiętać o diecie. Intensywnie ćwicząc musimy dostarczyć organizmowi dzienne zapotrzebowanie na kalorie. Niektórzy kulturyści, ćwicząc intensywnie robią 1 dzień w tygodniu wolnego od diety – jedzą do woli, co chcą. Jednak ćwicząc na rzeźbę należy ze swojego jadłospisu wyrzucić produkty mleczne, mąkę, cukier i całe rzesze produktów smakowo – zapachowych np. lody, chipsy, zupki chińskie, gotowe sosy, mleko, jogurty, maślankę, sery.

Chcąc poprawić swój wygląd nie można zapominać o tym, aby zapewnić swojemu organizmowi niezbędne składniki odżywcze tj. witaminy i sole mineralne) witaminę C i E, beta-karoten, wapń, potas, magnez, antyutleniacze. Wszystkie niezbędne witaminy znajdzie się właśnie w odżywkach uzupełniających.

Warto wybrać się do punktu z odżywkami, czy też zajrzeć na strony internetowe z suplementami diety i odżywkami gdzie znajdziemy najlepsze wspomagacze i odżywki na rzeźbę

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter