• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Na jakie korzyści możesz liczyć zakładając konto w banku?

Dla większości z nas konto w banku jest podstawą zarządzania swoimi finansami. Podstawowy rachunek bankowy ma 87% Polaków. Większość z nich korzysta z karty płatniczej przynajmniej kilka razy w miesiącu. Konto w banku przestaje już być niezbędne tylko w celu wpływów środków z tytułu wynagrodzenia czy różnego rodzaju świadczeń. Chociaż jeszcze do niedawna Polacy rzeczywiście najchętniej posługiwali się gotówką, to dzisiaj dostrzegają szereg dodatkowych korzyści wynikających w posiadania konta.

Czy wiesz, że na koncie Twoje pieniądze są bezpieczne?
To prawda. Pieniądze są narażone na zgubę, kradzież albo zniszczenie, kiedy nosimy je w portfelu lub trzymamy w domowej skarbonce. Trzymając je na bankowym koncie, kontrolowane są przez Komisje Nadzoru Finansowego. Nie ma możliwości, byśmy je stracili nawet wtedy, gdy bank ogłosi bankructwo.
Niektórzy obawiają się płatności kartą płatniczą. Zdarza się również, że dochodzą do nas wieści o wycieku danych osobowych czy przechwyceniu kodów PIN. Musimy zdać sobie sprawę, że takie przypadki są jednostkowe. Na pewno zdarzają się rzadziej niż kradzieże gotówki, napady czy zguby portfeli. Banki mają dzisiaj tak dobre zabezpieczenia, że nie musimy się martwić o bezpieczeństwo ulokowanych na rachunkach środków.

Czy wiesz, że transakcje bezgotówkowe są o wiele szybsze i bardziej komfortowe?
To również fakt. Transakcja przy użyciu plastikowego pieniądza trwa kilka sekund. Klient nie musi szukać w portfelu gotówki ani wyliczać konkretnej sumy. Sprzedawca zaś nie musi odliczać reszty. Wystarczy przyłożyć kratę płatniczą do terminala. Jeśli wartość zakupów nie przewyższa 50 złotych, nie trzeba nawet akceptować jej indywidualnym kodem PIN. Prawda, że proste?
Konto w banku zapewnia nam również możliwość dokonywania przelewów. Tym samym możemy dogodnie korzystać z dobrodziejstw sklepów online. Wszystko to sprawia, że w zakupowy szał możemy wpadać bez względu na czas i miejsce. Co ważne, możemy to robić, siedząc wygodnie w fotelu i nie musimy stać w długich kolejkach do kasy.

Czy wiesz, że bank oferuje Ci dodatkowe bonusy?
Banki nie zarabiają dzisiaj na prowadzeniu kont bankowych swoim klientom. To raczej wabiki, by nabywać inne produkty. Konto maksymalne może być więc zupełnie darmowe, ale to nie jedyna korzyść. Można wybierać takie, które pozwala dodatkowo zarabiać. Banki oferują na przykład premie za wpływy o określonej wysokości albo liczbę transakcji w danym miesiącu.

Czy wiesz, że mając konto w banku, możesz zarządzać swoimi pieniędzmi?
Konto w banku pozwala dzisiaj w pełni zarządzać swoimi finansami. Te, które oferują dostęp do platformy internetowej, umożliwiają też inwestowanie – właściciel takiego rachunku może zakładać dodatkowe konta oszczędnościowe albo lokaty w banku. Mając konto maksymalne łatwiej też zaciągnąć zobowiązanie kredytowe na korzystnych warunkach

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter