• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Jak dobrać spodnie do męskiej sylwetki?

Czasy, kiedy dopasowywanie ubrań do typu sylwetki było przywilejem zarezerwowanym jedynie kobiet, dawno odeszły w zapomnienie. Całe szczęście! We współczesnej modzie coraz więcej miejsca poświęca się różnym fasonom, jakie posiadają spodnie męskie. Projektanci dokładają wszelkich starań, by każdy z panów mógł cieszyć się spodniami, które nie tylko są wygodne, ale również korzystnie prezentują się na różnych męskich sylwetkach. Skinny, regular, slim, baggy – od różnych fasonów spodni dla mężczyzn niejednemu facetowi zakręci się w głowie. W naszym poradniku omawiamy najpopularniejsze modele i wskazujemy, dla kogo są one stworzone, a kto powinien się ich wystrzegać.

Skinny – dopasowane spodnie dla mężczyzn (nie tylko tych szczupłych)
Mianem skinny lub slim określa się dopasowane męskie rurki, czyli spodnie o bardzo wąskich nogawkach. Od kilku lat jest to jeden z najmodniejszych modeli na rynku. Początkowo nosili je jedynie modni hipsterzy i zbuntowani nastolatkowie. Obecnie spodnie męskie skinny można zobaczyć na mężczyznach w każdym wieku.
Wbrew pozorom rurki nie są zarezerwowane jedynie dla szczupłych panów. Z powodzeniem mogą je nosić również krępi mężczyźni. Spodnie skinny podkreślają szczupłe nogi i odwracają uwagę od brzucha, który jest zmorą wielu panów. Szczególnie korzystnie w tym modelu spodni będą prezentowali się panowie o sylwetce typu „X” (nazywanej także odwróconym trójkątem), która charakteryzuje się szerokimi ramionami i klatką piersiową oraz wąskimi biodrami.
Rurek powinni unikać mężczyźni o bardzo szczupłych nogach (sylwetka typu ołówek).

Straight – uniwersalne spodnie męskie
Straight to najbardziej klasyczny model spodni dla mężczyzn. Nogawki są proste – nie rozszerzają ani nie zwężają się ku dołowi, zachowując tę samą szerokość na całej długości. Spodnie te uznawane są za niezwykle uniwersalne i zawsze modne.
W spodniach dla mężczyzn typu straight najlepiej będą prezentowali się szczupli panowie o sylwetce typu „ołówek”. Proste nogawki doskonale zamaskują zbyt chude nogi i optycznie poprawią proporcje sylwetki. Model ten dobrze będzie prezentował się również na mężczyznach o sylwetce typu „X”.

Sprawdź ofertę spodni straight dla mężczyzn w Corss Jeans!
Baggy – luźne spodnie dla mężczyzn, którzy cenią wygodę
Baggy to model, który wyróżnia się luźnym, opuszczonym krokiem oraz prostymi lub zwężanymi nogawkami. Kiedyś był to element stroju charakterystyczny dla skejtów i osób związanych ze środowiskiem hip-hopowym. Współcześnie spodnie baggy noszą wszyscy, którzy lubią wyróżniać się z tłumu oraz ci, którzy ponad wszystko cenią sobie wygodę.
W spodniach typu baggy najlepiej prezentują się panowie o proporcjonalnej, niezbyt krępej sylwetce oraz mężczyźni o szerokich ramionach, wąskich biodrach i pośladkach. Opuszczony krok i luźny krój mogą optycznie dodać kilka kilogramów dolnym partiom ciała.
Modelu baggy powinni wystrzegać się mężczyźni, którym zależy na optycznym wyszczupleniu dolnych partii ciała. Uważnie powinni obchodzić się z nimi mężczyźni o sylwetce „jabłko”, czyli o szczupłych ramionach oraz nogach, ale o pokaźnym brzuchu, szerokich biodrach i pupie. Unikać powinni ich również panowie o sylwetce typu „gruszka” (wąskie ramiona, niewielki brzuch, szerokie biodra).

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter