• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Antyperspirant dla mężczyzny – więcej niż pielęgnacja

beautiful-manPodobno zapach męskiego potu jest najlepszym wabikiem na kobiety – przyciąga on panie, dla których ten specyficzny aromat jest synonimem prawdziwej męskości. Nie oznacza to jednak, że mężczyźni mogą sobie całkowicie odpuścić higienę ciała i pielęgnację skóry pod pachami. Wręcz przeciwnie, by zapach mężczyzny mógł zachwycić kobietę, musi być odpowiednio połączony z perfumami, a także antyperspirantem. Jak zatem powinna wyglądać pielęgnacja męskiego ciała? Jakie zadania powinien spełniać antyperspirant dla mężczyzn? I jakich preparatów używać, by zapach męskiego potu nie odstraszał, lecz przyciągał płeć piękną?

 

Golić czy nie golić? Oto jest pytanie!

Podstawą pielęgnacji skóry pach u większości kobiet na całym świecie jest regularna depilacja lub golenie pach. Dla pań jest to nie tylko kwestia wygody, ale też panującej od lat mody, w której na włosy pod pachami nie ma kompletnie miejsca. U mężczyzn ta sprawa przedstawia się nieco inaczej – jeszcze do niedawna dla wielu panów brak owłosienia pod pachami wiązał się automatycznie z pewną utratą męskości. Jednak współcześnie panowie coraz częściej decydują się na ten krok – usuwanie włosów pod pachami traktują oni coraz częściej jako element swojej codziennej pielęgancji. I jest w tym dużo racji, bowiem to właśnie owłosienie i osiadające na nim bakterie są największym źródłem wzmożonego pocenia się oraz przykrej woni uwalniającej się spod pach. Depilacja męska staje się wręcz konieczna w przypadku panów, którzy zmagają się z nadmierną potliwością – jest to podstawowy zabieg, dzięki któremu ta dolegliwość staje się dużo mniej uciążliwa.

Depilacja pach a antyperspirant

Usunięcie zbędnego owłosienia spod męskich pach otworzy też drogę do lepszego działania takich preparatów jak: mydło, żel pod prysznic, antyperspirant czy dezodorant. Skórę, na powierzchni której znajdują się włosy, dużo trudniej jest oczyścić. Ponadto “nagi” naskórek lepiej wchłania aktywne składniki antyperspirantów i dezodorantów, przedłużając tym samym trwałość i skuteczność tych preparatów. Panowie, którzy zdecydują się na golenie, a tym bardziej depilację pach, powinni jednak pamiętać, by produkty przeciwdziałające poceniu się były pozbawione alkoholu – skóra pod pachami jest bardzo wrażliwa i traktowanie jej preparatami na bazie alkoholu, może wywołać poważne podrażnienia oraz zaczerwienienia.

Garnier Men – dezodorant dla prawdziwego mężczyzny

  • Wybrany preparat do pielęgnacji męskich pach powinien przede wszystkim szybko wchłaniać się w skórę, łatwo się po niej rozprowadzać i nie pozostawiać na ubraniach białych plam.
  • Jednak to nie wszystko – dezodorant musi być też odpowiednio dopasowany do stylu życia mężczyzny – musimy zatem zastanowić się, czy wybrany produkt ma przeciwdziałać nadmiernemu poceniu się podczas uprawiana sportu, stresujących sytuacji w życiu zawodowym czy po prostu odświeżać skórę pach przez cały dzień.
  • Antyperspirant ma przynosić mężczyźnie całodzienną ochronę przed poceniem się, uczucie odświeżenia oraz komfortu w różnych sytuacjach życiowych. Ten rodzaj kosmetyków dla mężczyzn musi też odznaczać się długotrwałym działaniem oraz ponadprzeciętną skutecznością.
  • Szeroki wybór antyperspirantów dla mężczyzn znajduje się w ofercie marki Garnier – dezodoranty tej firmy są w stanie spełniać zróżnicowane oczekiwania i potrzeby mężczyzn. Antyperspiranty z serii Garnier Men możemy spotkać zarówno w formie sprayu, żelu i kremu – większość z nich pozbawiona jest alkoholu i wzbogacona składnikami, zapobiegającymi białym i żółtym plamom na ubraniach, przykremu zapachowi oraz nadmiernemu poceniu się przez wiele godzin.
  • Produkty marki stanowią też doskonałe rozwiązanie dla panów, dla których dezodorant ma spełniać nie tylko funkcję pielęgnacyjną, ale też zapachową – perfumowany skład i przyjemny aromat dezodorantu zastępuje dla niektórych mężczyzn wodę toaletową.

Więcej informacji oraz pełna oferta produktów kosmetyków dla mężczyzn dostępna na stronie: http://www.garnier.pl/antyperspirant/mezczyzn

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter