• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Możliwości GPS w urządzeniach mobilnych

Od nowych urządzeń mobilnych oczekuje się rzeczy nie związanych z typowymi funkcjami jakie powinny oferować. Smartfon to coraz częściej mniejszy tablet do przeglądania internetu i oglądania filmów w podróży. Coraz mocniejsze tablety służą do elektronicznej rozrywki zastępując komputery przenośne. Rozmowy telefoniczne i wiadomości tekstowe znajdują się obecnie na drugim lub trzecim miejscu listy niezbędnych w smartfonie funkcji. A gdzie plasują się funkcje GPS? W końcu urządzenia mobilne mają całkiem nieźle działające nadajniki i funkcje pozwalające zastąpić samochodową nawigację. I tak właśnie się dzieje. Kolejnym powodem do zakupu wysokiej klasy telefonu są funkcję lokalizacji i nawigacji.

Najlepsze smartfony i tablety z nawigacją
Nawigacja dzieli się na darmową i płatną. Ta druga może działać na zasadzie abonamentu lub wykupionej aplikacji, które będzie się co pewien czas aktualizować. Smartfony klasy S mają wbudowany GPS wraz z mapami do korzystania za darmo. Najprostszym rozwiązaniem jest zakup takiego Samsunga Galaxy S6 Edge, który ma najwyższej klasy opcje nawigacji. Ale nie ma sensu iść po najmniejszej linii oporu. Równie dobrym wyborem jest standardowa wersja s6 lub iPhone 6. Konkurencyjne modele z tej samej półki, czyli Sony Xperia Z3 oraz LG G3 również oferują darmową nawigację z regularnie aktualizowanymi mapami. Jeżeli wolicie opłacać abonament za zaawansowaną aplikację z mapami ruchu drogowego i informacjami o korkach w czasie rzeczywistym wystarczy wam o wiele tańszy model. Wystarczy by posiadał duży ponad 4 calowy wyświetlacz, system Android na pokładzie i przyzwoity dwurdzeniowy procesor. Wszystkie sieci komórkowe oferują takie modele za złotówkę przy minimalnym abonamencie.

Funkcjonalność w podróży
Żeby przekonać się o przydatności nawigacji nie trzeba być kierowcą samochodu. Posiadanie GPS-u w smartfonie daje duży komfort podczas pieszych podróży po nowych miejscach. Najnowsze aplikacje znacznie rozwinęły swoje funkcje dla pieszych użytkowników. O wiele lepiej lokalizują nasze położenie nawet nie będąc bezpośrednio przy żadnej ulicy. Posiadają tak zwaną komunikację miejską, która pokazuje zarówno przystanki jak i restauracje oraz inne miejsca publiczne, które można odwiedzić.
Baza użytecznych miejsc i punktów na mapie jest regularnie aktualizowana. Bardziej zaawansowane aplikacje wymagające opłat abonamentowych są w stanie prowadzić nas nawet podczas podróży autobusem informując o przesiadkach. Na końcu mamy optymalizację i porównywarkę tras podróży pieszych i w pojeździe. Można elastycznie zmieniać trasę w czasie podróży lub dostosować ją do swoich potrzeb bez walki z programem, który upiera się przy swoich wytycznych.

Lokalizacja zgubionego telefonu
Funkcją GPS, o której wciąż wiele osób zapomina jest lokalizacja zgubionego urządzenia. Zwykle porzucone lub skradzione laptopy i netbooki nie wracają do właściciela. Ze smartfonem jest inaczej ponieważ odpowiednio szybkie namierzenie nadajnika GPS pozwoli na jego skuteczne zlokalizowanie. Obecne ceny telefonów i tabletów wysokiej klasy sprawiają, że zniszczenie lub zgubienie sprzętu wiąże się ze sporym obciążeniem finansowym. Dlatego lepiej poświęcić trochę czasu na jego odszukanie.
Jednym ze sposobów namierzania jest wykorzystanie sygnału sieci 3G i karty sim. Ten rodzaj sygnału wykorzystywany jest podczas poszukiwań policji. Jednak nawet bez naszej karty można namierzyć urządzenie mobilne. W końcu od czego mamy nadajnik GPS? Wystarczy zabezpieczyć się przy pomocy aplikacji działającej bezpośrednio z nadajnikiem. W momencie gdy złodziej lub osoba postronna skorzysta z internetu w naszym telefonie dostaniemy informacje gdzie znajduje się urządzenie. Z pomocą przychodzi też Google, który od dwóch lat promuje swoją aplikację do namierzania smartfonów a androidem.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter