• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

AERO-MOTO WEEKEND – otwarcie letniego sezonu turystycznego w Tatrach Słowackich

Na ostatni weekend czerwca (25-26.06), tylko niecałą godzinę od polskiej granicy, zaplanowana jest inauguracja letniego sezonu nie tylko na ziemi, ale i w powietrzu. Przez dwa dni niebo nad Popradem – urokliwym miastem u podnóża Tatr Wysokich, pełne będzie samolotów, wykonujących spektakularne i niepowtarzalne akrobacje.

AERO-MOTO WEEKEND jest już trzynastą odsłoną corocznego pikniku lotniczego, który nieprzerwanie gromadzi setki widzów, lubiących sporty ekstremalne, adrenalinę i dobrą zabawę. W tym roku organizatorzy przewidzieli dla gości występy największych asów powietrznych – czeskiej grupy Flying Bulls, która zdobyła w tym roku prestiżową nagrodę na Mistrzostwach Świata w Japonii. Flying Bulls to czwórka doświadczonych pilotów (liderem jest kobieta – Radka Machova), którym przyświeca hasło ,,Podbić przestworza i oglądać świat z zupełnie innej perspektywy”.

Jednak gwoździem programu będzie występ legendy lotnictwa akrobatycznego – Petera Besenyei, który w swojej dyscyplinie zdobył już niemal wszystko: dwukrotne mistrzostwo w FAI World Grand Prix, mistrzostwo Europy oraz dwukrotne Mistrzostwo Świata. Besenyei, aktywny zawodowo od ponad 30 lat, ciągle potrafi zaskakiwać widzów, którzy niezmiennie ze ściśniętymi gardłami oglądają występy Mistrza. Jego specjalnością są przeloty samolotem pod mostami w dużych metropoliach.

Gratką dla uczestników pikniku, zainteresowanych nie tylko lotnictwem, ale i historią, będzie pojawienie się legendarnego, czterosilnikowego samolotu Douglas DC – 6B, wyprodukowanego w 1958 roku. Był on własnością Josipa Broz Tito, który używał go dla siebie i swoich najważniejszych gości, a w 1975 sprzedał przywódcy Zambii. Jego najnowsza historia związana jest natomiast z Namibią, gdzie Douglas odbywał loty widokowe. Obecnie, po wielomiesięcznej modernizacji, zniszczony niegdyś i wyeksploatowany, jest w lepszym stanie technicznym niż pierwszego dnia po produkcji! Douglas zaprezentuje zebranym gościom niepowtarzalne akrobacje, które przy jego gabarytach robią naprawdę ogromne wrażenie.

Dodatkowymi atrakcjami na AERO-MOTO WEEKEND będą liczne pokazy samolotów sportowych i szybowców, będzie można również podziwiać rekonstrukcję maszyn bojowych z czasów wojny. Imprezę uświetni swoją obecnością gwiazda słowackiej sceny muzycznej – Zuzana Smatanova. Zapraszamy!

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter