• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Ulepszenia techniczne Abartha 595

Przejmij kontrolę nad drogą! Abarth 595 jest obecnie jednym z najciekawszych aut sportowych, które dysponuje nowoczesnymi udogodnieniami technicznymi w zakresie dynamiki jazdy. Twórcy zapewniają, że w modelu wszystko zostało ulepszone po to, by kierowca mógł skupić się wyłącznie na tym, co przed nim – całą gamą możliwości.

Abarth 595 jest samochodem niepozornym. Wielu niedowiarków wolało najpierw siąść za jego kółkiem i dopiero wówczas przekonać się, czy moc, dynamika i zwinność, o której zapewniają twórcy, jest prawdą. I nigdy nie wychodzili z samochodu zawiedzeni. Za modelem ciągnie się zresztą imponująca, rajdowa historia, z którą trudno polemizować. Skorpion znany jest z rozwiązań odważnych, a przy tym na tyle przemyślanych, aby zagwarantować komfortowe prowadzenie. Co sprawia, że autem można poruszać się z taką swobodą? Model zawdzięcza to oczywiście inżynierom, dla których najistotniejsza jest jakość zastosowanych komponentów – ich skuteczność oraz wytrzymałość.

Technologia na medal

Można powiedzieć, że każdy szczegół Abartha 595 został dopracowany pod kątem osiągów. Na uwagę zasługuje m.in. specjalny układ hamulcowy, który jest gwarancją bezpiecznego manewrowania maszyną. Dzięki wentylowanym tarczom przednim oraz tylnym możliwe staje się uzyskanie najlepszej skuteczności prowadzenia, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej swobody w operowaniu pojazdem. Nowoczesne zawieszenie Mac-Pherson ze stabilizatorem poprzecznym, obniżone sportowe zawieszenie czy amortyzatory teleskopowe z zaworem FSD to kolejne rozwiązania inżynierów w tym zakresie, dla których warto przesiąść się z klasycznego sportowego samochodu do tego eleganckiego, nieco zadziornego auta.

Nawet sylwetka, tak osławiona przez Skorpiona, została przemyślana w każdym calu. Niewielkie rozmiary i opływowe kształty to nie przypadek. Aerodynamika to kolejny, istotny element świadczący o tym, że samochód posiada sportową duszę. Mowa głównie o bocznych wlotach powietrza, spojlerze oraz osłonach bocznych. Ulepszenia te nabierają animuszu, gdy tylko odpalimy przyjemnie pomrukujący silnik.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter