• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Top 5 dostawców najszybszego Internetu

Testy z 2017 roku na stronie Speedtest.pl

Choć wielu operatorów w reklamach swoich usług udowadnia, że to oni mają najszybszy Internet w ofercie, tego typu stwierdzenia mogą mijać się z rzeczywistością. Należy wówczas skorzystać z profesjonalnych metod analizy. Miarodajnym narzędziem, dzięki któremu można wykonać test szybkości Internetu, jest test dostępny na stronie Speedtest.pl. Wystarczy odczekać około 30 sekund, by uzyskać dokładne informacje dotyczące nie tylko transferu danych, ale również kwestii stabilności łącza. Z takiego testu w 2017 roku skorzystały miliony użytkowników Internetu w Polsce, dostarczając jednocześnie mnóstwo danych do analizy, które mogą być przydatne przy wyborze najlepszej oferty Internetu.

TOP 5 dostawców Internetu według Speedtest.pl

Zgodnie z badaniem Speedtest.pl na pierwszym miejscu rankingu w kategorii „najszybszy Internet” znalazła się INEA. Ten popularny operator z Wielkopolski osiągnął średni wynik transferu danych na poziomie 0,06794 Gb/s przy ponad 350 tys. testów wykonanych przez użytkowników udostępnianego przez niego Internetu. Wynik ten był związany z nowoczesną infrastrukturą operatora, u którego prawie 40% klientów korzysta ze światłowodu. Oferował on jednocześnie łącza o prędkości sięgającej 1 Gb/s, która w 2018 r. została zwiększona do nawet 10 Gb/s przy światłowodach. Ten wynik świadczy także o dużej jakości łącza, które jest odporne na wpływ różnego rodzaju czynników zewnętrznych. Drugie miejsce w rankingu portalu Speedtest.pl zajął operator TOYA z wynikiem 0,06444 Gb/s przy prawie 200 tys. wykonanych w 2017 roku testów, a na podium znalazło się także UPC ze średnim transferem danych 0,05803 Gb/s przy ponad 1,25 mln testów. Dopiero czwarte miejsce zajęła Vectra ze średnią prędkością pobierania 0,044 Gb/s przy ponad 700 tys. testów, a piąte popularny na większych osiedlach mieszkaniowych operator Multimedia z prędkością 0,03141 Gb/s przy prawie 500 tys. wykonanych testów. W TOP 5 próżno szukać największych graczy na rynku. Dopiero na miejscu szóstym znalazł się Orange (przy największej liczbie testów – prawie 3,5 mln), na ósmym miejscu – Netia, a na dziesiątym – Play.

Decydując się na wybór określonego dostawcy Internetu, warto dokładnie przeanalizować testy prędkości, szczególnie jeśli będzie się korzystać z sieci w dużej mierze do ściągania dużych plików, oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości, prowadzenia wideokonferencji czy też takiej rozrywki jak gry online z graczami z całego świata.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter