• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Dlaczego kierowcy nie lubią serwisować samochodów w ASO?

Zakupienie samochodu już samo w sobie jest dość dużym wydatkiem – także wtedy, gdy mówimy o tym używany. Ponadto musimy ponosić regularne koszty, do których zaliczają się między innymi ubezpieczenie, paliwo, okresowe kontrole pojazdu, wydatki na parkowanie czy na autostrady. Nic więc dziwnego, że większość kierowców oszczędza jak może – także na serwisowaniu swojego pojazdu.

ASO, czyli Autoryzowane Stacje Obsługi działające przy salonach dealerskich nie mają zbyt dobrej passy wśród kierowców. Przede wszystkim mówi się o nich, że są bardzo drogie. W porównaniu ze zwykłym warsztatem, który nie ma autoryzacji producenta, koszty mogą różnić się nawet podwójnie! Wynika to zarówno z faktu zastosowanych części, jak i samej robocizny, która w ASO jest droższa.
W internecie znajdziemy też dużo opowieści kierowców, które dotyczą niekompetencji pracowników Autoryzowanych Stacji Obsługi. Nic więc dziwnego, że ASO nie są wybierane tak często jak zwykłe warsztaty samochodowe, które znajdziemy niemalże w każdej, nawet mniejszej miejscowości.
Co więcej, obecnie także posiadacze nowych samochodów nie muszą korzystać z usług ASO. Mogą udać się do nieautoryzowanego warsztatu, ale należy pamiętać o tym, że mogą wtedy narazić się na utratę gwarancji. W warsztacie prace muszą być wykonane dokładnie tak, jak w ASO, co nie zawsze jest możliwe.
Wobec tego Autoryzowane Stacje Obsługi w większości przypadków przegrywają z warsztatami samochodowymi. Warto jednak pamiętać o tym, że często warto zapłacić więcej za obsługę w Honda ASO czy ASO innej marki – korzyści, jakie możemy osiągnąć, są bardzo atrakcyjne.
Z ASO możemy zachować wysoką wartość naszego samochodu, otrzymujemy gwarancję na naprawy i na części, możemy mieć pewność, że oprogramowanie samochodu będzie zawsze aktualne, a także możemy skorzystać z dodatkowych udogodnień, które oferowane są przez ASO.
Wobec tego wtedy, gdy chcemy serwisować nowszy samochód, warto bliżej zapoznać się z propozycjami ASO marki. W wyższej cenie otrzymamy korzyści, których nie będzie w stanie zagwarantować nam zwykły warsztat samochodowy!

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter