• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Wybierz właściwy krem do twarzy

Kremów do twarzy powinien używać właściwie każdy – tak, także mężczyźni. Nie znaczy to jednak, że powinieneś używać tego samego kosmetyku, co twoja dziewczyna czy przyjaciółka. Jaki krem powinieneś wybrać?

twarzCzemu potrzebujesz innego kremu?
Wielu mężczyzn uważa, że pielęgnacja – a zwłaszcza stosowanie kremów do twarzy – ujmuje im męskości i przez to zaniedbuje tę sferę życia. To jednak błąd. Męska skóra, podobnie jak kobieca, jest narażona na wiele niebezpieczeństw, podlega (choć wolniejszym) procesom starzenia, może mieć skłonności do powstawania niedoskonałości lub przesuszeń. Co za tym idzie, potrzebuje pomocy w odpowiedniej regeneracji, nawilżeniu czy oczyszczeniu. Tyle, że powinna być to pomoc nieco innego rodzaju niż w przypadku cery kobiecej.
To przede wszystkim dlatego, że skóra mężczyzny jest grubsza, a także ciągle podrażniana przez golenie. Poza tym ma więcej kolagenu i elastyny, co wpływa na jej wytrzymałość i późniejsze niż u kobiet pojawianie się pierwszych zmarszczek. Ma też więcej gruczołów łojowych, co sprawia, że częściej bywa problematyczna, ale z kolei ma lepsze bariery ochronne.

Jakie składniki powinien mieć krem dla mężczyzn?
Jakie w takim razie składniki powinny mieć kremy do twarzy dla mężczyzn? Wielu panów ma problem z tłustą konsystencją, ale można wybrać kosmetyk o formule żelu lub lotionu. Ważne, aby wśród składników znalazły się antyrodniki – krzem, witamina C i E oraz bioflawonoidy. Krem po goleniu powinien dodatkowo mieć właściwości nawilżające i łagodzące takie jak aloes, masło kakaowe czy pantenol. Dobrze także, aby zawierał filtr przeciwsłoneczny. Istnieją specjalne linie kremów do twarzy, np. L’Oreal, przeznaczone właśnie dla panów.

Czego jeszcze powinni używać mężczyźni?
Przy tym wszystkim warto obserwować swoją cerę i zdecydować, jakiej jeszcze pielęgnacji może potrzebować. Wielu mężczyzn ma problem z podkrążonymi oczami i opuchnięciami. Aby temu zaradzić, wystarczy wybrać odpowiedni fluid lub żel o zawartości arniki, świetlika czy zielonej kawy. Nie zapominaj też o dobrze dobranych produktach oczyszczających. Panowie często nie zwracają uwagi na to, czym myją twarz, wybierają więc najłatwiej dostępne mydło, które fatalnie wpływa na kondycję skóry.
Regularnie stosując wyżej wymienione kosmetyki, szybko zauważysz efekty i zobaczysz, że pielęgnacja to nie tylko kobiece zajęcie.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter