• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Wyjazd do Egiptu – sprawdzony przepis na urlop

Egipt to przede wszystkim piękne, piaszczyste plaże, fantastyczna pogoda i ciepłe morza. Nic więc dziwnego, że turyści w dalszym ciągu niezwykle chętnie wybierają ten kraj jako miejsce swojego letniego wypoczynku.

shutterstock_29597089Osoby planujące urlop w Egipcie najczęściej wybierają Hurghadę oraz Sharm el-Sheikh. Te dwa miasta to największe i najsłynniejsze kurorty tego kraju, nie bez powodu określane mianem perełek, które każdego roku goszczą miliony turystów z całego świata.

Wczasy w Hurghadzie
Współczesna Hurghada właściwie już nie przypomina niegdysiejszej osady rybackiej. Wybrzeże Morza Czerwonego oblewającego Hurghadę zostało zdominowane przez hotele, jednak w mieście odnaleźć można jeszcze pewne tradycyjne akcenty. Najwięcej znajduje się w dzielnicy El Dahar, starszej części Hurghady, którego symbolem jest bazar pełen regionalnych produktów.
Miejscem wartym odwiedzenia w Hurghadzie jest również Muzeum Papirusu oraz Akwarium Miejskie, w którym nawet największy pasjonat przyrody będzie zachwycony różnorodnością prezentowanych gatunków. Nie mniej zróżnicowany jest podwodny świat skrywany pod powierzchnią Morza Czerwonego, który czeka na największych miłośników nurkowania, gotowych przeżyć niezapomnianą przygodę.
Ogromną atrakcją i świetnym urozmaiceniem może być też safari po bezdrożach pustyni, rejs statkiem z przeszklonym dnem czy gra w golfa, która wbrew pozorom nie jest rozrywką zarezerwowaną jedynie dla zamożnych turystów. W pozostałym czasie możemy rozkoszować się słodkim lenistwem na plaży lub spróbować swoich sił w windsurfingu, kitesurfingu lub żeglarstwie.

Urlop w Sharm el-Sheikh
Za największego konkurenta Hurghady, a tym samym drugą egipską perełkę, bezsprzecznie uznawane jest Sharm el-Sheikh. Kurort, w którym możemy spędzić urlop, planując na przykład wypoczynek w Egipcie dzięki Rainbow Tours, jest otoczony wspaniałymi, kontrastującymi ze sobą krajobrazami. Niemal bezkresne Morze Czerwone, góry i rozciągająca się nieopodal pustynia, choć tak różne, tworzą idealne trio, które trwale zapisuje się w pamięci każdego turysty.
Podczas pobytu w Sharm el-Sheikh postarajmy się znaleźć trochę czasu na zwiedzanie Sharm el-Maya, czyli starszej części miasta, w której tradycja idealnie współgra ze współczesnością. W Sharm el-Sheikh, podobnie jak w Hurghadzie możemy z powodzeniem pielęgnować sportowe pasje czy oddawać błogim kąpielom słonecznym.
Natomiast spragnionym nowych wrażeń i drobnej odmiany poleca się wycieczkę do pobliskiego Ras Mohammed Park, pierwszego morskiego parku narodowego w Egipcie oraz Parku Narodowego Nabq, porośniętego lasami mangrowymi i zamieszkałego przez najróżniejsze gatunki ptaków.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter