• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Zaburzenia potencji – jak skutecznie z nimi walczyć?

Stres, zmęczenie, choroby, problemy w związku – jest wiele przyczyn, które mają wpływ na potencję u mężczyzn. Jednak z tym problemem można walczyć, i co ważne – panowie coraz częściej szukają pomocy w tym zakresie. Jak sobie z nim radzić? Jakie są sposoby leczenia zaburzeń potencji? Do kogo zwrócić się o pomoc?

fot. by kev-shine via flickr, creative common licence

Zdrowie seksualne jest bardzo ważnym czynnikiem mającym wpływ na jakość życia, to ważny element składający się na ogólne dobre samopoczucie. Libido u mężczyzn ma ogromny związek z psychiką, dlategomiędzy innymi tam właśnie należy szukać problemów mających wpływ na życie seksualne.

Wiążą się one zwykle z kondycją organizmu (przemęczenie, choroby), z życiem zawodowym (stres) oraz z relacjami z partnerką (problemy w związku, samoocena). Tego rodzaju zaburzenia dotykają mężczyzn już przed 35. rokiemżycia. W społeczeństwie panuje przekonanie, że to wstydliwy problem.

Wielu mężczyzn zmaga się z nim od wielu lat w samotności, jednak krępują się zwrócić po fachową pomoc lub zwyczajnie – nie wiedzą, gdzie takiej pomocy szukać. Jednak coraz większy odsetek panów ma tego świadomość i chce z tym walczyć.

Krok 1 – Uświadom sobie problem

Przyznanie się – nawet jeśli tylko przed sobą – do zaburzeń potencji to trudna sprawa. I nic w tym dziwnego – to kwestia dotykająca najintymniejszej sfery życia. Ale uświadomienie sobie problemu to już połowa sukcesu.Weź odpowiedzialność za jakość swojego życia intymnego. W kolejnych krokach zastanów się, co możesz zmienić i w jaki sposób możesz sobie pomóc.

Krok 2 – Spróbuj coś zmienić

Większość problemów z potencją ma źródło albo w codziennym trybie życia albo wynika z relacji z partnerką. Można je rozwiązać poprzez wprowadzenie niewielkiej modyfikacji swoich nawyków lub przez szczerą rozmowę z partnerką. Odpocznij, weź kilka dni wolnego od stresującej pracy, jedź na urlop, wysypiaj się, zacznij zdrowo się odżywiać, unikaj alkoholu i używek, zacznij uprawiać sport, więcej czasu spędzaj na świeżym powietrzu, spróbuj zdystansować się do swoich problemów. Zmiany warto zacząć od szczerej rozmowy z partnerką. Jeśli w waszym związku coś nie gra, często ma to odbicie w sferze intymnej i staje się źródłem problemów z potencją. Porozmawiajcie o waszych potrzebach i fantazjach, może zerwanie z rutyną w łóżku wniesie powiew świeżości i rozbudzi uśpioną namiętność. Zaplanujcie wspólny wyjazd, wybierzcie się na romantyczną kolację, spędźcie trochę czasu tylko we dwoje Trudno jest rozmawiać o swoich problemach intymnych, ale może warto także zwrócić się o pomocdo bliskiego przyjaciela.

Krok 3 – Pomóż sobie

Jeśli zmiana codziennych nawyków nie pomoże, warto udać się po pomoc do specjalisty – urologa (być może problem jest natury anatomicznej lub fizjologicznej) lub psychologa (gdy zaburzenia potencji mają źródło w psychice). Do farmaceuty możesz się zwrócić po suplementy i tabletki na potencję. Ich zadaniem jest zarówno niwelowanie objawów zaburzeń, jak i leczenie ich przyczyn. Stosowanie okresowej farmakoterapii być może pomoże w trwałym rozwiązaniu problemu.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter