• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Kurze łapki – czy to powód do zmartwień?

Kiedy kobieta mówi o starości i z obawami o swój wygląd to najczęściej ma na myśli tak zwane kurze łapki, które pojawiają się wokół oczu. Chociaż kurze łapki to nie zawsze synonim starości, to czasem cecha kobiety charakterystycznie się uśmiechającej. Warto wiedzieć, że jednym z czynników przyspieszających pojawianie się kurzych łapek jest nadmierne opalanie się. Skóra wokół oczu jest szczególne delikatna, zatem warto jest dbać o tę okolicę już kiedy się skończy 25 lat.

Rzecz jasna na pewnym etapie nie da się ich całkowicie zlikwidować – można je natomiast nieco fizycznie łagodzić lub po prostu maskować kosmetykami. Są to choćby kremy pod oczy albo maseczki nawilżające.

Jednakowoż (i tu Ameryki nie odkrywamy) nie każdy krem przeciwzmarszczkowy pasuje do każdej kobiety w każdym wieku. Tu warto jest zasięgnąć porady kosmetologa. W sklepach i aptekach dostępne są kremy przeciwzmarszczkowe  przeznaczone dla kobiet w różnym wieku, także dla tych po pięćdziesiątce.

Na kurze łapki, przynajmniej na ich łagodzenie, jest wiele sprawdzonych sposobów domowych, choćby okłady z serka homogenizowanego zmieszanego z łyżeczką miodu. Popularna są maseczki z zielonej herbaty, z ugotowanych i rozgniecionych ziemniaków albo z zagotowanych (i ostudzonych) żółtek zmieszanych z oliwą.

Można też zewnętrznie stosować różnego rodzaju owoce i warzywa, bardzo popularne są okłady z ogórka. Można też usunąć martwy naskórek w miejscu kurzej łapki, co łagodzi jej wygląd.

Jednym z najnowszych sposobów (choć ciągle kontrowersyjnym) na likwidację zmarszczek mimicznych jest botox, czyli wstrzykiwanie w te miejsca… jadu kiełbasianego, bo stąd się bierze tak zwana toksyna botulionowa. Botox uniemożliwia przepływ impulsów nerwowych płynących z mózgu do wybranych tkanek mięśniowych, które przestają być aktywne –  nie marszczą się i nie fałdują. Mimo to w dermatologii estetycznej botox robi sporą karierę i wykorzystywany jest nie tylko do niwelowania kurzych łapek, ale też do likwidowania zmarszczek okolicy warg, zmarszczek dolnej powieki oka i nawet zmarszczek na czole. Efekt działania botoksu jest już widoczny po kilku dniach. Mankamentem tej kuracji jest to, że jest zabiegiem okresowym, który trzeba co jakiś czas wznawiać.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter