• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Kino domowe na najwyższym poziomie

18mo1rhweeo41jpgKażdy miłośnik dobrego kina marzy o oglądaniu ulubionych filmów w jak najwyższej jakości obrazu. Umożliwia to nie tylko odpowiednio dobrany odbiornik telewizyjny, ale również odtwarzacz Blu-Ray. Jak znaleźć najlepszy?

Obecnie w sklepach dostępne są trzy typy odtwarzaczy Blu-Ray: przenośny, komputerowy i stacjonarny. Pierwszy z wymienionych łatwo zabrać na wycieczkę – jest lekki i przenośny, ale również droższy od innych modeli. Za pomocą odtwarzaczy komputerowych można z kolei nie tylko odczytać płyty Blu-Ray i inne formaty zapisu danych, ale również je nagrywać, o ile napęd ma wmontowaną nagrywarkę. Do użytku domowego z pewnością wystarczy jednak odtwarzacz stacjonarny.

Dlaczego warto mieć odtwarzacz Blu-Ray?
Stacjonarne odtwarzacze Blu-Ray to najlepsze rozwiązanie dla osób, którym zależy na wysokiej jakości odtwarzanego obrazu. Urządzenia te są łatwe w obsłudze, a do telewizora podłącza się je przez kabel HDMI lub za pomocą złącza komponentowego. Dlaczego warto go kupić? Jeśli mamy odpowiedni odbiornik telewizyjny, taki odtwarzacz zapewni najwyższą jakość filmów – płyty Blu-Ray są w stanie pomieścić nawet 50GB danych. W praktyce oznacza to, że można odtwarzać z nich obraz i dźwięk niczym nie ustępujący jakości kinowej. Jeśli więc masz w swoim domu odpowiedni telewizor, a także zestaw głośników, Blu-Ray zagwarantuje ci rozrywkę na najwyższym poziomie. Warto przy tym wspomnieć, że niektóre modele obsługują także pliki graficzne oraz dźwiękowe, a więc z pomocą takiego odtwarzacza obejrzysz zdjęcia z wakacji, a także będziesz mógł posłuchać swojej ulubionej muzyki.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?
Podczas poszukiwań odtwarzacza Blu-Ray do użytku domowego warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Jednym z nich jest możliwość odtwarzania danych nie tylko z odpowiednich płyt, ale również innych nośników, np. pendrive’a. warto więc sprawdzić, czy wybrane urządzenie ma wejście USB. Dla tych, którym zależy na funkcjach internetowych czy aktualizacjach oprogramowania ważny będzie port sieci Ethernet. Niektóre modeletelewizorów LG mają wbudowaną kartę Wi-Fi umożliwiającą bezprzewodowe łączenie odtwarzacza z Internetem. Dodatkowo dzięki tym nowoczesnym urządzeniom można oglądać filmy udostępniane na serwisie YouTube. Jeśli chcesz nagrywać swoje ulubione programy telewizyjne, warto zadbać o model z wbudowanym dyskiem twardym. Chociaż duży wybór odtwarzaczy Blu-Ray może utrudniać podjęcie ostatecznej decyzji, warto określić swoje oczekiwania dotyczące urządzenia i jego funkcji. Dzięki temu oglądanie ulubionych filmów stanie się prawdziwą przyjemnością.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter