• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Jak kupić dobry tablet?

W chwili obecnej na rynku można znaleźć wiele modeli tabletów w najróżniejszych przedziałach cenowych. W związku z rosnącą popularnością tych urządzeń granice cenowe są bardzo szerokie. Dobry tablet można dostać już za 300 złotych, ale można też kupić za blisko 8000 zł. Jak więc wybrać najlepszy model?

Wiele marek co roku wypuszcza na rynek nowy model tabletu danej serii. Często niewiele się one różnią od swoich poprzedników pod względem technicznym. Znacząca różnica jest natomiast w cenie. Nowy model może być nawet o tysiąc złotych droższy od swojego poprzednika.

Jak wybrać dobry i tani tablet?

Często, wybierając najnowsze modele płacimy głównie za markę, nie za jakość. Może się okazać, że tak samo dobry tablet innej, mniej znanej marki może kosztować nawet o połowę mniej niż znanej firmy. Niestety, wśród Polaków nadal istnieje ogromna tendencja do kierowania się wyglądem tabletów, a nie ich specyfikacją. A wiadomo, że często flagowe modele są „ładniejsze” od ich mniej popularnych zamienników.
Przy zakupie warto zwrócić uwagę na jakość wykonania tabletu, który chcemy kupić. Obudowa powinna być zrobiona z solidnego i twardego tworzywa oraz dobrze spasowana. Także jakość wykonania ekranu jest nie bez znaczenia. Od niej zależy jak szybko przy normalnym użytkowaniu ekran się zarysuje.

Specyfikacja techniczna dobrego tabletu

Sercem każdego tabletu jest procesor. Im więcej rdzeni, tym daje większe możliwości pracy na tablecie. Kilka rdzeni i wysokie taktowanie pozwolą na jednoczesną pracę na kilku otwartych aplikacjach. Wybierając tablet watro zwrócić uwagę na pojemność baterii. Im lepszy procesor, tym pojemniejsza powinna być bateria, aby tablet mógł pracować dłużej, bez konieczności ładowania. Niestety, większa pojemność baterii to również większa waga i rozmiar a co za tym idzie, inny wygląd tabletu. Analogicznie, super cienkie i lekkie tablety działają o wiele krócej, gdyż tam „nie ma miejsca” na wytrzymałą i pojemną baterię.
Jeżeli chodzi o ekran to największą popularnością cieszą się tablety o przekątnej ekranu 7 cali, jednak dostępne są również większe modele, nawet powyżej 10 cali. Wielkość ekranu zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika. Ekran powinien mieć wysoką rozdzielczość oraz być wykonany w technologi IPS. Warto zwrócić uwagę na kąty widzenia, im większe, tym bardziej ekran będzie czytelny pod różnymi kątami. Również na słońcu będziemy w stanie odczytać dane z ekranu.

Gdzie kupić dobry tablet?

Gdy mamy już wybrany konkretny model tabletu, warto znaleźć najkorzystniejszą cenę. Większość osób w tym celu korzysta z zasobów sieci – porównywarek cenowych czy portali aukcyjnych. Jeżeli jednak chcemy mieć pewną gwarancję najlepiej wybrać sklep firmowy, wtedy zyskujemy pewność, że towar który otrzymamy, będzie w stu procentach oryginalny, a my sami otrzymamy gwarancję.
Podsumowując, wybierając odpowiedni tablet, należy wziąć pod uwagę wytrzymałość, jakość i parametry techniczne. Warto też się zastanowić, do jakich zadań tablet ma służyć – i szukać takiego, który właśnie w tych, konkretnych zadaniach się sprawdzi.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter