• Call us: 1-800-123-4567
 • john@doe.com

Jaki laptop wybrać?

Kupowanie nowego komputera nie jest prostą sprawą. Obecnie w sklepach komputerowych możemy natknąć się na bardzo duży wybór elektroniki. W ten sposób trudno nam będzie wybrać coś dla siebie.

Warto jest przed zakupem poznać kilka informacji, które pozwolą nam lepiej podjąć decyzję na temat wyboru właściwego sprzętu. W zależności od tego jakie mamy potrzeby powinniśmy zakupić inny sprzęt.

Dla kogo jaki laptop
Przykładowo, gdy potrzebujemy mieć komputer do grania będziemy potrzebować bardzo mocnej karty graficznej. Podobnie przydatny może być dobry procesor i najlepiej dysk SSD do przesyłania danych. Jeżeli szukamy komputera do pracy biurowej to w zupełności wystarczą nam zintegrowane układy, oraz budżetowe podzespoły.

W przypadku dłuższych podróży warto mieć ekonomiczne pod względem poboru prądu podzespoły oraz wydajną baterię. W ten sposób będziemy mogli pracować nawet kilkanaście godzin na jednym ładowaniu. Dobrym rozwiązaniem jest powiększona bateria podróżna, która jeszcze bardziej przedłuża pracę. Zanim wybierzemy sklep komputerowy, w którym chcemy kupić laptopa przeczytajmy kilka poradników na temat wyboru odpowiedniego sprzętu.

Najważniejsze parametry

  • Dysk twardy  – coraz popularniejszym rozwiązaniem jest montowanie dysku SSD samodzielnie lub w połączeniu z tradycyjnym dyskiem twardym. Dzięki zastosowaniu SSD dostęp do danych  jest bardzo szybki podobnie jak prędkość transferu
  • Karta graficzna – najczęściej zintegrowana w niskobudżetowych laptopach, w przypadku bardziej zaawansowanego sprzętu model hybrydowy lub dedykowany. Rozwiązanie hybrydowe pozwala zaoszczędzić trochę akumulatora
  • Procesor – najczęsciej dedykowany do laptopów czyli mocno ekonomiczny pod względem poboru prądu. Szybkość i moc zależna od budżetu.
  • Pamięć RAM – w tej chwili między 4 a 8 GB pojemności. Szybkość pamięci ram zależna od ceny.
  • Komunikacja bezprzewodowa – standardowo WiFi również w technologii N, bluetooth, czasem wbudowany modem 3G i LTE.
  • Porty i złącza – Obecnie w standardzie znajdziemy RJ-45, HDMI, 3-4 Porty USB, czasem również w  wersji 3.0
  • Jakość ekranu  – jakość wykonania i rodzaj matrycy zależy od budżetu.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter