• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Jakie auto daje największą radość z jazdy?

Zazwyczaj samochody kupuje się ze względu na ich walory użytkowe, uwzględniając takie parametry jak cena, koszty eksploatacji, wielkość, design itp. Przyjemność, jaką może dać jazda takim pojazdem jest już na dalszym miejscu. To z tego powodu na szczycie list sprzedaży znajdują się hatchbacki czy sedany. Jednak w duszy prawdziwego kierowcy – dotyczy to głównie męskiej części populacji – pojawia się czasem marzenie, by kupić samochód, który będzie nie tylko środkiem transportu, lecz zapewni ogromną radość z jazdy. Jaki typ pojazdu wybrałby zatem prawdziwy pasjonat motoryzacji? Kabriolet, roadster, mocne coupe, a może usportowioną wersję popularnego sedana lub samochód terenowy?

Wśród aut, które dają najwięcej frajdy z jazdy znajdują się wszelkiego rodzaju samochody sportowe, których jedynym celem jest zapewnienie jak najlepszych osiągów oraz maksimum frajdy z ich prowadzenia. Takie aspekty jak ilość miejsca, pojemny bagażnik czy oszczędna eksploatacja nie są praktycznie brane pod uwagę. Bowiem trudno byłoby cieszyć się z jazdy, wiedząc, że w krótkim czasie można zniszczyć opony, których cena z racji rozmiaru nie należy do najniższych. Wystarczy spojrzeć na cenniki sklepów, np. Tirendo, gdzie widać, że koszt zakupu kompletu opon do auta sportowego potrafi być nawet kilkukrotnie wyższy niż do popularnego modelu. W zamysłach projektantów istniała tylko jedna myśl: wywołać jak najsilniejsze emocje u kierowcy, nie zważając zbytnio na koszty. Jak to wygląda w poszczególnych samochodach?

Cabrio lub roadster
Rodzaj nadwozia, które nie posiada zazwyczaj stałego dachu, wywołuje chyba najwięcej emocji zarówno u samego kierowcy, jak i ludzi, którzy widzą go na ulicy. Nie ma chyba miłośnika motoryzacji, który nie chciałby poczuć słońca czy wiatru we włosach – jednym słowem niczym nie skrępowanej wolności. Choć ilość miejsca wewnątrz nie zachwyca i zabrać można tylko jednego pasażera, to jest ten rodzaj samochodu, który wybrałaby chyba zdecydowana większość, gdyby tylko miała taką możliwość.

Rasowe coupe
Jest to zamknięte nadwozie z jedną parą drzwi, które charakteryzuje się opływową stylistyką i ciekawym designem. Najwięcej radości sprawia mocny silnik, który pozwala na bardzo dobre osiągi. Może posiadać 2 lub 4 miejsca, jednak pasażerowie tylnej kanapy z powodu nisko opadającej krawędzi dachu z pewnością będą narzekać na ilość miejsca nad głową. Niektóre z modeli coupe na stałe wpisały się w historii motoryzacji, posiadają ponadczasową stylistykę i wprawiają w zachwyt każdego, kto się na nie spojrzy.

renault-laguna-coupe-01

Prawdziwa terenówka
Samochód z dużym prześwitem i napędem 4×4 nie zachwyca może osiągami na zwykłej drodze, jednak podczas wjechania w nieco trudniejszy teren może sprawić niebywałą radość na twarzy kierowcy. Terenówka pozwala na obcowanie z naturą, dzięki temu, że można dojechać nią praktycznie w każde, nawet trudno dostępne miejsce. Jednak ten typ aut z racji swojej specyfiki zadowoli tylko niewielką część kierowców

Specjalna wersja popularnego modelu
Osobną grupę aut stanowią na pozór normalne pojazdy, które na co dzień poruszają się po drogach. Czasem tylko wprawne oko może wychwycić niewielkie różnice, takie jak inny kształt spojlerów, większe koła i tarcze hamulcowe czy obniżone zawieszenie. Największą różnicę stanowi jednostka napędowa, która oferuje niesamowite wręcz osiągi, przewyższające niekiedy prawdziwe auta sportowe. Taki wariant wybiorą z pewnością kierowcy, którzy nie lubią rezygnować z takich wygód jak ilość miejsca czy bagażnik.

Trudno wskazać zwycięzcę. Każdy kierowca wybrałby inny rodzaj samochodu, który będzie dopasowany do jego oczekiwań. Z pewnością ciekawym rozwiązaniem jest mocny roadster ze składanym sztywnym dachem, który w ciągu kilku chwil może przeistoczyć się w pełnowartościowe coupe, jednak wybór ten jest uzależniony od preferencji kierowcy.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter