• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Wszystko, co warto wiedzieć o paintballu

Z roku na rok jest coraz więcej fanów filmów, gier i książek akcji, wojennych, strategicznych, przygodowych i tym podobne. Muszą zapewniać wiele zwrotów akcji, wyzwalać z nas emocje i uczucie oczekiwania. Niejeden chciałby być jak tamci bohaterowie, przeżyć jakąś niezapomnianą przygodę. Jest to możliwe! Wystarczy umówić się z grupą znajomych bądź przyjaciół a nawet z rodziną i ruszyć na pole paintballowe.

To wspaniałe imprezy plenerowe. Wrocław posiada wiele miejsc, w którym można rozegrać starcie. Co ciekawe, nieraz na takich polach organizuje się imprezy firmowe. Wrocław jest właśnie jednym z miast, które się tym zajmują. Choć dla niektórych bitwa z własnym szefem lub z reguły poważnymi współpracownikami może być krępująca albo nawet dziwna, to jednak właśnie takie spotkania zacieśniają więzy grupy i integrują.

Paintball we Wrocławiu – na czym to polega?
Mówiąc w skrócie, paintaball to gra zespołowa, która opiera się na strzelaniu do przeciwnika specjalnymi kolorowymi kulkami. Jeśli trafią w osobę albo jakąś rzecz, rozpryskują się pozostawiając kolorową plamę. Wszystko dlatego, że w środku owych kulek znajduje się farba z tak zwanych „markerów”.

Zalety paintballa
Gra ta jest całkowicie bezpieczna. Zapewnia ogrom wrażeń, pozwala graczom na chwilowe zapomnienie o problemach dnia codziennego i skupienie się wyłącznie na „przetrwaniu”. Dzięki temu mogą poczuć się jak na prawdziwej wojnie albo tajnej akcji (które do tej pory mogli oglądać jedynie na ekranach telewizorów). Gra ta wyzwala duże ilości adrenaliny i udoskonala pracę w zespole. To właśnie dlatego imprezy firmowe we Wrocławiu organizowane na polu painballowym cieszą się tak dużą popularnością. Dzięki nim grupy jeszcze lepiej i efektywniej ze sobą współpracują.

Czym się gra?
Do gry używa się specjalnych karabinków paintballowych, a także amunicji, jaką są żelatynowe kulki z barwnikiem. Są one stuprocentowo nietoksyczne, a także biodegradowalne. Jeżeli nadejdzie deszcz, wszelkie ślady, zabarwienia i tym podobne rozmyją się.

Jak działa marker?
Jest to urządzenie pneumatyczne. Siła napędowa to zazwyczaj skroplony dwutlenek węgla, który umieszcza się w specjalnej butli. Jest na przykręcana do markera i kiedy naciśnie się spust, gaz zostaje rozprężony, dzięki czemu kulka jest wypchnięta z lufy.

Czy jest to na pewno bezpieczne?
Fachowcy twierdzą, że paintball jest nawet bezpieczniejszy od tenisa czy golfa. Może to zdziwić wielu ludzi. Nie jest tu jednak nic zmyślonego. Jedynym warunkiem jest to, aby uczestnicy dokładnie stosowali się do podstawowych zasad. Przede wszystkim pod żadnym pozorem nie można ściągać maski do painballa, której zadaniem jest ochrona twarzy i uszu (nawet jeśli chce się na chwilę ją zdjąć, aby wytrzeć zaparowane miejsca). Drugą zasadą, jaką należy przestrzegać to odległość od strzału. Nie powinna być ona mniejsza niż sześć metrów od celu. Żeby uniknąć ewentualnych zadrapań czy siniaków, trzeba zadbać o dobrze dobrany strój, który ochroni przed przykrymi konsekwencjami.

Czy można w to grać przez cały rok?
Można powiedzieć, że przez cały rok organizuje się imprezy plenerowe. Wrocław i inne miasta, w których można grać w tą grę nie zamykają swoich placówek, ale chętnych zimą jest stanowczo mniej. Dlaczego? Otóż przede wszystkim źle porusza się w grubych, ciężkich ubraniach i ciężej się zakamuflować. Jednakże największy problem stanowi sprzęt.
Jeżeli jest mała różnica temperatur pomiędzy powietrzem, a rozprężającym się dwutlenkiem węgla z butli, to siła markerów będzie bardzo słaba. Kolejnym problemem jest amunicja. Jeżeli jest wilgotno, żelatynowe kulki miękną i tracą swoje właściwości. Wówczas podczas trafienia nimi w kogoś lub coś, nie pozostawi żadnego śladu, a jedynie odbije się.

Czy to boli?
Ochotników jest wielu. Paintball we Wrocławiu pęka w szwach, dlatego niemożliwością jest, aby aż tylu ludzi dobrowolnie skazywało się na ból. Czuje się na sobie strzał, jednak lekki ból może pojawić się jedynie podczas bliskiego stania od przeciwnika (odległość mniejsza niż cztery metry).

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter