• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Maks Żakowski Mistrzem Polski w kitesurfingu

Maks Zakowski (9)Maks Żakowski, zawodnik zespołu BlueCash Team, został Mistrzem Polski w kiteracingu, przyszłościowej dyscyplinie olimpijskiej. To pierwszy tytuł mistrzowski w karierze tego młodego zawodnika.   

Tytuł Mistrza Polski zapewniło Maksowi Żakowskiemu zwycięstwo na zawodach zakończonych w Jastarni, zaliczanych również do Pucharu Polski. W trakcie trzydniowych rozgrywek, Maks wygrał niemal wszystkie wyścigi, niezależnie od warunków wiatrowych. Drugiego dnia wyścigów uzyskał niemal trzyminutową przewagę nad kolejnym zawodnikiem.
Tytuł Mistrza Polski cieszy ogromnie, ale cały tegoroczny sezon zaliczam do bardzo udanych. We wszystkich zawodach Pucharu Polski stawałem na podium. W Jastarni i Mielnie zdobyłem pierwsze, w Chałupach drugie miejsce, trzykrotnie byłem klasyfikowany na trzeciej pozycji. W tym sezonie chciałbym jeszcze powalczyć o miejsce w pierwszej dziesiątce Pucharu Świata a w przyszłym o medale Mistrzostw Świata. – mówi Maks Żakowski.

Maks Żakowski jest jednym z najbardziej uzdolnionych kitesurferów młodego pokolenia. Swoją przygodę ze sportami wodnymi rozpoczął w wieku 8 lat. Przez wiele lat był związany z żeglarstwem – w tej dyscyplinie zdobył m.in. Puchar Europy Środkowej i 4 miejsce w Mistrzostwach Świata w klasie Cadet.  Od dwóch lat jest związany wyłącznie z kitesurfingiem, w którym – mimo krótkiego stażu – odniósł już wiele sukcesów. Zdobył m.in. brązowy medal w Mistrzostwach Polski w kiteracingu.
W tym roku zdobył też srebrny medal w Pucharze Europy  – zawodach rozgrywanych na niemieckiej wyspie Sylt. Obecnie jest klasyfikowany na 15 pozycji w rankingu Pucharu Świata.
W kategorii Masters Mistrzem Polski został Tomek Janiak, również reprezentujący zespół BlueCash Team. Wśród kobiet bezkonkurencyjną zawodniczką okazała się Agnieszka Grzymska.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter