• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Jak założyć internetowe konto bankowe?

iTunes on Apple iPhone 6 device displayWłaśnie otrzymałeś informację, że pozytywnie przeszedłeś rozmowę kwalifikacyjną i zaczynasz pracę? A może pobierasz stypendium naukowe? Konto internetowe pozwoli ci zapanować na dochodami.

Oferta banków jest bardzo szeroka. Do najpopularniejszych produktów bankowych – poza kredytami i lokatami – należy zaliczyć rachunki bankowe. Konto online jest produktem stworzonym z myślą o osobach chcących mieć stały dostęp do swojego budżetu. Jeżeli jesteś taką osobą, powinieneś wiedzieć, że masz w czym wybierać. Decydując się na konkretne konto online, pozostaje jeszcze kwestia jego założenia.
Bankowe konta internetowe to produkty pomyślane w taki sposób, by każda zainteresowana osoba szybko mogła założyć rachunek i rozpocząć korzystać z niego. Do wyboru masz dwie opcje – możesz udać się do najbliższej placówki banku, możesz również wypełnić wniosek. Na jakie rozwiązanie się zdecydować?

Gdzie znajduje się najbliższa placówka banku?
Poszukiwanie najbliższej placówki wybranego banku może zająć sporo czasu. Czasochłonne może być również dotarcie do niej. Szczególnie uciążliwe poszukiwanie placówki banku jest w nieznanym mieście. Zanim zatem zdecydujesz się na tę opcję, sprawdź, czy wyjście z mieszkania rzeczywiście będzie ci się opłacać.
Udanie się do placówki banku bywa czasem korzystne. Może się zdarzyć, że mimo dokładnego zapoznania się z materiałami reklamowymi czy regulaminem korzystania z rachunku bankowego, będziesz miał pytania. Wówczas możesz wypytać pracownika o wybrane konto bankowe online i tym samym rozwiać swoje wątpliwości.

Konto możesz założyć przez Internet
Wygodnym rozwiązaniem proponowanym przez banki jest możliwość założenia rachunku bankowego przez Internet. Należy:

  • Wypełnić formularz online – osoba zainteresowana musi wypełnić specjalny formularz.
  • Podać swoje dane osobowe – konieczne jest podanie m.in. swoich danych osobowych, adresu zamieszkania i poczty elektronicznej oraz numeru telefonu.
  • Potwierdzić powyższe dane – konto online nie zostaje jednak założone tuż po podaniu wszystkich wymaganych danych – konieczne jest jeszcze ich potwierdzenie.

Aby potwierdzić dane, użytkownik może ponownie wybierać wśród dwóch opcji. Jeżeli posiada już konto bankowe online w innym banku, to może zdecydować się na weryfikację podanych danych przez zlecenie z niego przelewu.
W przypadku takiego rozwiązania konieczne jest upewnienie się, że podane dane zgadzają się z danymi widniejącymi w konkurencyjnym banku. Szczególnie uważać trzeba w przypadku posiadania drugiego imienia. W sytuacji, gdy nie zostanie ono podane we wniosku o otwarcie rachunku, ale zostało odnotowane w konkurencyjnym banku, to podanie może zostać odrzucone.

Dostęp do dodatkowych produktów
Założenie rachunku bankowego nie stanowi większego problemu – poradzi sobie z tym każdy zainteresowany. Sztuką jest zaś wybrać takie konto, które spełni oczekiwania nie tylko dziś, lecz także za kilka miesięcy. Przy wyborze powinieneś zatem uwzględnić nie tylko wysokość opłat naliczanych przez bank za prowadzenie konta online, lecz także możliwości skorzystania z dodatkowych produktów.
W ofercie banków znajduje się wiele produktów, np. kredyty czy pożyczki. Korzystając z konta online, możesz – ale nie musisz – mieć dostęp do produktów na preferencyjnych warunkach. Jeżeli zatem w przyszłości zamierzasz np. zaciągnąć kredyt hipoteczny, powinieneś mieć to na uwadze.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter