• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Wrocław przesiada się na rowery!

Już od 15 marca we Wrocławiu rusza drugi sezon Roweru Miejskiego. Mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska będą mogli korzystać z bezobsługowych wypożyczalni rowerów. Czeka na nich ponad 200  jednośladów na 28 stacjach, rozmieszczonych w różnych częściach miasta.

Pierwszy sezon Wrocławskiego Roweru Miejskiego (VI-XII 2011) zakończył się sukcesem. – Mieliśmy do czynienia z bardzo aktywnymi rowerzystami. Najlepiej świadczą o tym statystyki użytkowania rowerów – mówi Joanna Mendelska, koordynator projektu nextbike Polska, operatora systemu WRM – W ciągu sześciu miesięcy w systemie zarejestrowało się blisko 22 tysiące użytkowników, a rowery były wypożyczane ponad 116 tysięcy razy, co daje średnio 650 wypożyczeń  dziennie.

Po sukcesie pilotażowego projektu we Wrocławiu, nextbike Polska rozszerza działalność  w innych miastach. Od kwietnia z bezobsługowej wypożyczalni rowerów będą mogli skorzystać poznaniacy (startowo 80 rowerów) i mieszkańcy warszawskiego Bemowa (startowo 100 rowerów). – Umowy z samorządami konkretnych miast są trzonem projektu, a ten z założenia ma rozszerzać się o kontrakty z prywatnymi inwestorami –
i są to tzw. stacje sponsorskie. Tym samym liczba rowerów w konkretnych miastach będzie wzrastać
– mówi Mendelska.

Po jednorazowym zarejestrowaniu się w systemie we Wrocławiu, Poznaniu i warszawskim Bemowie można wypożyczać rower w miastach na całym świecie, gdzie działa system nextbike (a więc nie tylko w Polsce, ale też w Niemczech, Austrii, Szwajcarii , Turcji, Nowej Zelandii i na Łotwie i Cyprze).

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter