• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Świąteczny Stół Pajacyka

Przyjdź 5 grudnia do restauracji oznaczonych plakatem z Pajacykiem. Kup prezenty i kartki na www.pah.org.pl. Wpłać dowolną kwotę na konto. Szczegóły na www.pajacyk.pl


Grudzień, Dzień św. Mikołaja oraz Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, kiedy jesteśmy szczególnie otwarci na pomaganie. Chcemy dzielić się radością tego czasu z naszymi bliskimi, ale także z potrzebującymi pomocy. Świetnie, gdy pomóc można „przy okazji”, na przykład… umawiając się ze znajomymi na obiad lub zabierając rodzinę na gorąca czekoladę. Tak właśnie można pomóc Pajacykowi.

 

Polska Akcja Humanitarna od 12 lat prowadzi Program Pajacyk mający na celu pozyskiwanie funduszy na posiłki dla niedożywionych dzieci. W ciągu jedenastu lat funkcjonowania, Pajacyk stał się jednym z najbardziej rozpoznawanych i wspieranych programów społecznych w Polsce. Dzięki hojności darczyńców mogliśmy zakupić już ponad 10 milionów obiadów dla głodnych dzieci.

 

Corocznym podsumowaniem programu jest Świąteczny Stół Pajacyka – jednodniowa akcja, podczas której właściciele restauracji, pubów i kawiarni przekazują umowne 10% obrotu na rzecz niedożywionych dzieci. W tym roku akcja odbędzie się
w niedzielę 5 grudnia w lokalach na terenie całej Polski.

 

W tym roku wspierają nas medialnie znani właściciele lokali gastronomicznych: Agnieszka Kręglicka, Piotr Najsztub, Wojciech Malajkat; znani kucharze: Robert Makłowicz, Robert Sowa, Karol Okrasa oraz ambasadorzy Programu Pajacyk: Agnieszka Dygant i Tomasz Kot.

 

Rzadko jadam na mieście, bo mam fajną kuchenkę w domu, ale jak jest taka akcja, to 5 grudnia będę jadł tylko na mieście i Was również do tego zachęcam. Niech żyje 5 grudnia! – mówi Tomasz Kot, ambasador programu Pajacyk.

[ad#Adsense-468×60-onlytext]

 

Wspieram akcję ponieważ uważam, że takie działania są bardzo potrzebne. Liczby mówią  same za siebie. 160 tys. dzieci w Polsce jest niedożywionych i nie objętych żadnym programem dożywiania, a przecież tyle jedzenia codziennie się marnuje. Zachęcam wszystkich celebrytów, restauratorów, szefów kuchni do udziału w tym przedsięwzięciu i marzę, aby taka akcja była kontynuowana również w ciągu całego roku. Nauczmy się dostrzegac potrzeby innych ludzi – małych ludzi, którzy są przecież naszą przyszłością. – zaprasza do pomagania Robert Sowa, kucharz, ambasador akcji Świąteczny Stół Pajacyka.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter