• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Ruszyły przygotowania do 9. edycji ECCO Walkathonu w Polsce!

ECCO_Walkathon_Pakiet_Startowy14 września na warszawskiej Agrykoli, odbędzie się ECCO Walkathon, największy charytatywny spacer świata. Pomysłodawcą międzynarodowej akcji społecznej, która co roku gromadzi w Warszawie ponad 20 000 uczestników jest firma ECCO – duński producenta obuwia. To już dziewiąta edycja tego największego life stylowego spaceru w Polsce, a  czternasta na świecie!

Idea ECCO Walkathonu jest prosta: wystarczy przejść po wytyczonych trasach, a za każdy przebyty kilometr organizator przedsięwzięcia, firma ECCO przekazuje 4 złote na konto wybranej przez uczestnika organizacji charytatywnej. W przyszłym roku będziemy świętować 10-lecie ECCO Walkathonu w Polsce, do tej pory dzięki „wychodzonym” wspólnie kilometrom, ECCO w imieniu spacerowiczów przekazało już prawie 5 mln zł na ważne społecznie projekty! To m.in. dzięki ECCO Walkathonowym kilometrom wsparliśmy podopiecznych Fundacji „TVN nie jesteś sam” i programy: wsparcia budowy Centrum Profilaktyki Nowotworów przy Instytucie Onkologii w Warszawie, rehabilitację dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym i mukowiscydozą. Wspólnie z Fundacją Radia ZET zakupiliśmy sprzęt medyczny ratujący życie małych pacjentów Kliniki Kardiologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, czy sfinansowaliśmy zakup nowoczesnego ultrasonografu dla Zakładu Diagnostyki i Profilaktyki Wad Wrodzonych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, dzięki funduszom zebranym podczas ECCO Walkathonów w roku 2011 i 2012 wsparło budowę rodzinnego domu czasowego pobytu dzieci „Puchatek” w Biłgoraju. A wszyscy Ci, którzy w 2009 roku poszli na spacer dla Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” przyczynili się do budowy „Doliny Słońca”, czyli Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Jednym z filarów ECCO Walkathonu oprócz wsparcia dzieci i ochrony zdrowia, jest również dbałość o środowisko naturalne, dlatego z organizacją ekologiczną WWF zbieraliśmy fundusze na ochronę naturalnych siedlisk niedźwiedzi polarnych, czy ratowania zwierząt z dorzecza rzeki Kongo. Od dwóch lat pieniądze zebrane podczas ECCO Walkathonów, ECCO przekazuje na wsparcie podopiecznych warszawskiego Ogrodu Zoologicznego.

W tym roku kolejne fundacje będę mogły liczyć na wsparcie swoich projektów – 14 września idziemy dla: dzieci chorych na mukowiscydozę razem z Fundacja „TVN nie jesteś sam”, wspólnie z Fundacją Radia ZET zbieramy fundusze na zakup sprzętu ratującego życie wcześniaków ze Szpitala Dzieciątka Jezus w Warszawie i z dotacji dziecięcej zbudujemy zimowy domek dla pingwinów przylądkowych pochodzących z południowej Afryki i zamieszkujących warszawski Ogród Zoologiczny.

Historia ECCO Walkathonu sięga, aż 1999 roku, pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w Kopenhadze, gdzie Karl Toosbuy, założyciel firmy ECCO wpadł na pomysł, jak połączyć aktywny wypoczynek z pomocą potrzebującym. W ciągu tych czternastu lat do charytatywnego spaceru dołączyli Duńczycy, Szwedzi, Norwegowie, Japończycy, Amerykanie i Niemcy, dziewięć lat temu także Polacy. Poparcie dla akcji wyraziło już w sumie pond 438 500 osób, które na trzech kontynentach, pokonały do tej pory dystans równy prawie 86 okrążeniom ziemi! To dzięki ich wspólnemu wysiłkowi ECCO Walkathon stał się jedną z największych międzynarodowych imprez charytatywnych na świecie.

Wyjątkowy i niepowtarzalny charakter spaceru, który łączy uczestników w szczytnym celu, dając możliwość atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego w gronie rodziny i przyjaciół, tak bardzo spodobał się Polakom, że ECCO Walkathon od lat jednoczy wszystkich, także tych znanych i lubianych ze świata kultury, sztuki czy sportu.

Do tej pory swoje popracie dla ideei ECCO Walkathonu wyrazili m.in.: Dorota Wellman, Monika Olejnik,  Daria Widawska, Magdalena Kumorek, Karolina Gorczyca, Julia Kamińska, Agnieszka Cegielska, Beata Tadla, Margarett, Aneta Zając, Ania Maruszeczko, Tatiana Okupnik, Edyta Olszówka, Magdalena Różczka, Małgorzata Socha, Sonia Bohosiewicz, Maja Ostaszewska, Dorota Gardias, Iwona Guzowska, Beata Pawlikowska, Tomasz Karolak, Michał Piróg, Marcin Prokop, Staszek Karpiel Bułecka, Kamil Bednarek, Rafał Brzozowski, Oliwier Janiak, Jarosław Gugała, Wojciech Jagielski, Bartek Jędrzejak, Jarosław Kret, Marek Kamiński, Paweł Płuska, Tomasz Sianecki, Adam Wajrak, Paweł Wawrzecki, Karol Strasburger, czy Rafał Bryndal.

Bądź z nami na : www.facebook.com/eccowalkathon i www.ecco.com
* * *
ECCO Walkathon to największy charytatywny spacer świata, w Polsce to również największy event familijny organizowany przez firmę ECCO – duńskiego producenta obuwia dla dorosłych i dzieci. Najbliższy ECCO Walkathon odbędzie się 14 września (sobota), na warszawskiej Agrykoli. Bilety normalne i dziecięce już wkrótce do nabycia w sklepach ECCO na terenie całej Polski w cenie 27 zł. Bilet w dniu wydarzenia jest wymieniany na pakiet startowy. W skład pakietu wchodzą: nowy, wyjątkowy i funkcjonalny plecak ECCO, woda, jabłko, przewodnik po trasach oraz identyfikator, na którym dokonujemy wyboru fundacji, na rzecz której chcemy, aby ECCO przekazało „wychodzone” przez nas pieniądze. W pakiecie dziecięcym (do 12 roku życia) wyjątkowe niespodzianki. W tym roku: nowa koszulka ECCO Walkathon oraz mini zestawy klocków LEGO w zależności od wieku małego spacerowicza.
Więcej informacji o firmie ECCO i ECCO Walkathonie można znaleźć na: www.eccowalkathon.pl i na profilu facebook www.facebook.com/eccowalkathon
KONTAKT:
Maciej Wyrwas, ECCO tel. . +48 22 701 24 50, GSM: + 48 606 920 520,  MWY@ecco.com
Kinga Hetmańczyk,ECCO tel. +48 22 701 24 50, GSM: +48 668 367 800, kifr@ecco.com
Agata Falęcka, ConTrust, tel. +48 22 402 48 68, GSM: +48 662 272 485, a.falecka@contrust.pl

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter