• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Kto zostanie mistrzem kierownicy Gran Turismo Academy 2013?

GTA_WroclawPrzed nami eliminacje na żywo we Wrocławiu, Warszawie i Katowicach. Nie przegap szansy na rozpoczęcie kariery wyścigowej dzięki PlayStation i Nissan!
Eliminacje do tegorocznej edycji Gran Turismo Academy – wspólnego projektu PlayStation i firmy Nissan, są już na półmetku. Wielbiciele szybkiej jazdy z Trójmiasta, Poznania i Krakowa pokazali na co ich stać, wysoko wieszając poprzeczkę pozostałym uczestnikom zabawy. Przed nami eventy we Wrocławiu, Warszawie i Katowicach. Czy kolejne miasta pokonają dotychczasowych liderów konkursu? Już w najbliższy weekend zapraszamy do Magnolia Park we Wrocławiu.

Kariera zawodowego kierowcy w profesjonalnym teamie wyścigowym to najskrytsze marzenia wielu fanów sportów motorowych. Jednak w praktyce niewielu z nich ma możliwość przetestowania swoich umiejętności. Zdecydowana większość podziwia więc wyczyny swoich sportowych idoli na szklanym ekranie, inni przenoszą się do wirtualnej rzeczywistości, aby tam zasiąść w kokpitach legendarnych bolidów i móc ścigać się po najsłynniejszych torach świata.

Dziś pragnienia śmiałków, marzących o karierze kierowcy wyścigowego, mogą się spełnić. Przez cały lipiec PlayStation oraz firma Nissan, zapraszają na eliminacje do Gran Turismo Academy 2013. Zawody organizowane są w sześciu największych miastach w Polsce, podczas których spróbować można swoich sił i zawalczyć o udział w kolejnych etapach projektu, ścigając się na symulatorach w specjalnie wyznaczonych strefach GT Academy. Dotychczas eliminacje do tegorocznego Gran Turismo Academy odbyły się już w Trójmieście, Poznaniu i Krakowie, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem fanów wyścigów samochodowych. Zawodnicy postawili wysoko poprzeczkę pozostałym uczestnikom z Wrocławia, Warszawy oraz Katowic, gdzie GT Academy zawita w kolejne weekendy. Najbliższe eliminacje odbędą się we Wrocławiu w dniach 20-21 lipca w Magnolia Park.      

Od czasu pierwszej edycji GT Academy w 2008 roku ta popularna impreza, będąca pomostem między światem wyścigów wirtualnych i rzeczywistych, przyciągnęła już ponad 2 miliony chętnych, zarówno graczy, jak i entuzjastów sportów motorowych. Rywalizowali oni ze sobą o zdobycie szansy na wejście do elitarnego grona kierowców teamu Nissana. Obecnie sześciu dotychczasowych zwycięzców GT Academy, która objęła zasięgiem Europę, USA, Niemcy, Rosję, Bliski Wschód i RPA, reprezentuje barwy Nissana w największych imprezach motorowych na świecie.

W tym roku, Polska już po raz drugi w historii GT Academy dołączy do europejskich rozgrywek, rywalizując w jednej grupie z Czechami, Słowacją oraz Węgrami. Eliminacje do GT Academy w Polsce 2013 ruszają już wkrótce, a wziąć w nich udział można na dwa sposoby – za pośrednictwem sieci w PlayStation Network lub podczas organizowanych przez polski oddział PlayStation eliminacji na żywo. Na poziomie krajowym wyłonionych zostanie 4 zwycięzców rozgrywek online oraz 2 zwycięzców rozgrywek podczas imprez na żywo.

Eliminacje online
Eliminacje online rozpoczęły się 2 lipca o godzinie 10.00 czasu polskiego i trwać będą do 29 lipca 2013 roku, do godziny 0.59. Aby wziąć udział w GT Academy 2013 wystarczy pobrać darmowe i całkowicie nowe GT Academy Qualification, które w tym roku zostało oparte na specjalnej wersji demonstracyjnej Gran Turismo®6. Ośmiostopniowe kwalifikacje, przygotowane przez legendarnego twórcę Gran Turismo®, Kazunori Yamauchiego, będą ekscytującym przeżyciem zarówno dla graczy, jak i fanów wyścigów. Zróżnicowane wyzwania skupiają się na różnych umiejętnościach wymaganych od profesjonalnych kierowców wyścigowych. Zawodnicy mają cztery tygodnie na ukończenie wyzwań, poczynając od prowadzenia Nissana z napędem na tylną oś i pokonywania zakrętów z dużą prędkością, aż do ustanawiania jak najlepszych czasów przejazdów w trudnych warunkach pogodowych. Czterech najszybszych graczy przejdzie do finału grupowego, w którym polscy zawodnicy zmierzą się z graczami z Czech, Słowacji oraz Węgier.

Eliminacje na żywo
Dla osób, które nie posiadają PlayStation 3, Sony Computer Entertainment Polska przygotowało specjalne imprezy na żywo, które odbywają się w centrach handlowych w sześciu miastach Polski: Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Warszawie i Katowicach. Wszyscy chętni, którzy podejmą wyzwanie PlayStation i zdecydują się sprawdzić swoje predyspozycje do jazdy wyścigowej, zmierzą się na specjalnym wirtualnym torze. Dwóch uczestników wszystkich IMPREZ NA ŻYWO, rozgrywanych w sześciu miastach, którzy osiągną najlepsze czasy, awansuje do kolejnego etapu rozgrywek.

Miejsce i termin eliminacji na żywo
1.  GDAŃSK: Galeria Bałtycka             29-30.06
2.  POZNAŃ: C.H. Malta                         6-7.07
3.  KRAKÓW: Galeria Krakowska      13-14.07
4. WROCŁAW: Magnolia Park            20-21.07
5.  WARSZAWA: Złote Tarasy             27-28.07
6.  KATOWICE: Silesia                            3-4.08

Wszyscy uczestnicy Gran Turismo Academy 2013 muszą spełnić cztery warunki: ukończone 18 lat, posiadanie ważnego prawa jazdy, a także mieć dostęp do systemu PS3TM (w domu lub podczas jednej z imprez na żywo), połączonego z internetem oraz posiadać konto w sieci PlayStation®Network.  Zgodnie z regulaminem GT Academy najszybsi gracze z Polski, Czech, Słowacji i Węgier staną do wspólnej rywalizacji w Wielkim Finale grupowym, który odbędzie się w sierpniu. Wtedy też zmagania przenoszą się z przestrzeni wirtualnej do prawdziwych kokpitów samochodów wyścigowych Nissana. Zwycięzcy rywalizacji na szczeblu grupowym zostaną zaproszeni do udziału w emocjonującym międzynarodowym finale na torze Silverstone, który stał się bazą obozu wyścigowego GT Academy. Zwycięzcy poszczególnych zawodów przejdą specjalny intensywny program szkoleniowy dla kierowców, uznawany za jeden z najlepszych na świecie. Będą oni mieli możliwość zdobycia kwalifikacji do imprezy, w której mogą wygrać najcenniejszą z nagród: udział w pełnym sezonie rywalizacji w najbardziej elitarnych zawodach za kierownicą Nissana GT-R GT3 Nismo. W ubiegłym roku w Międzynarodowym Finale GT Academy na słynnym torze Silverstone w Wielkiej Brytanii udział wzięli dwaj Polacy: Tomasz Bogusławski i Krystian Korzeniowski.

Wygrana w GT Academy jest przepustką do międzynarodowej kariery w sportach motorowych. I tak np. Lucas Ordoñez (tryumfator z 2008 roku) i Jann Mardenborough (zwycięzca z 2011 roku) reprezentowali w tym roku barwy teamu Nissan Nismo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Świeżo upieczeni absolwenci akademii, Belg Wolfgang Reip (zwycięzca edycji europejskiej), Mark Shulzhitskiy (tryumfator z Rosji), Steve Doherty (zwycięzca z USA) i Peter Pyzera (1. miejsce w edycji niemieckiej) rywalizują właśnie w Blancpain Endurance Series w dwóch Nissanach GT-R Nismo GT3. Jako że kwalifikacje online zostaną rozegrane na specjalnej wersji demonstracyjnej GT6, a uczestnicy otrzymają szansę rozpoczęcia kariery w sportach motorowych, spodziewamy się, że frekwencja w tegorocznej edycji imprezy, która wyłania przyszłych mistrzów kierownicy, będzie rekordowa.
Relacje z eliminacji, galeria zdjęć i aktualne rankingi dostępne są w dedykowanej aplikacji: https://www.facebook.com/PlayStationPolska/app_1720611518077824
Pozostaje tylko jedno pytanie: Kto będzie zwycięzcą tegorocznego GT Academy?

Ranking GT Academy 2013 na półmetku eliminacji na żywo:

Osoba

Miasto

Czas

Andrzej Leśniewski

Kraków

2.08.963

Tomasz Nogieć

Kraków

2.08.973

Daniel Reszkowski

Poznań

2.09.228

Paweł Urbańczyk

Kraków

2.09.350

Rafał Kapa

Kraków

2.09.541

Przemek Gruca

Poznań

2.09.795

Dariusz Pluta

Poznań

2.09.921

Marcin Bochenek

Gdańsk

2.10.048

Tomek Zawadzki

Gdańsk

2.10.815

Krzysztof Szymikowski

Gdańsk

2.10.940

Szczegóły dotyczące dołączenia do GT Academy Europe 2013 znajdziecie na wielu stronach, w tym: www.facebook.com/GTAcademy i  http://www.gran-turismo.com/pl/  

 

 

 

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter