• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Opakowywanie przesyłek bez tajemnic

Dobrze dobrane opakowanie dla Twojej przesyłki gwarantuje jej bezpieczne dotarcie do celu. Kartonowe pudła są jednym z najpopularniejszych sposobów pakowania. Dobrej jakości tektura potrafi znieść trudy nawet długiej podróży.

Tektura tekturze nie równa. Waga przesyłanego przedmiotu jest bardzo ważna – od niej zależy, jaki rodzaj tektury należy wybrać. Pudełka pocztowe różnią się ilością warstw – od trzech, aż do siedmiu. Im cięższy przedmiot, tym lepiej wybrać tekturę o większej grubości. Zapewni to bezpieczeństwo naszej cenne przesyłce. Będziemy mieć pewność, że opakowanie będzie zabezpieczone przed rozerwaniem, przetarciem oraz pęknięciem.

Istnieją także pudełka specjalnie dopasowane do tego, co chcemy wysłać. Długie i wąskie idealnie pasują do przesyłania dużych arkuszy papieru zwiniętych w rulony np. plakatów czy map. Mają one regulowaną wysokość. Płaskie artykuły jak np. obrazy czy ramy, dobrze jest zapakować w płaskie pudełka tekturowe ze wzmocnionymi bokami. Przy wysyłaniu pojedynczych albo małych ilości egzemplarzy książek czy płyt CD należy dobrać opakowania typu owijka – ściśle przylegające, dokładnie dopasowane do wymiarów. Zapewni to bezpieczeństwo przez utrzymanie na miejscu produktów.

Mimo dobrej, jakości, brązowy, czy też zwany popularnie szarym, kolor tektury nie jest uznawany za elegancki. Jeżeli opakowanie ma zawierać np. produkty reklamowe, już ono same powinno być bardziej reprezentacyjne. Wtedy odpowiedni jest karton biały. Kolor nie ma wpływu na obniżenie jakości tektury, a dodaje tylko elegancji opakowaniu.

Bezpiecznie, bezpieczniej, wypełnienie
Ważne jest, aby poświecić chwilę, aby dokładnie zmierzyć i zważyć przedmiot, który chcemy wysłać.   Gwarantuje to jej bezpieczeństwo. Jednak nie zawsze pasuje on idealnie do pudełka. Znacznie częściej zdarza się, tak, że jest niewymiarowy czy też posiada wiele krzywizn. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest użycie wypełniaczy.
Do wyboru masz kilka dogodnych materiałów:

  • Folia bąbelkowa i poduszki
  • Wypełniacze tzw. chipsy
  • Pianka polietylenowa
  • Rękawy ochronne
  • Profile i narożniki
  • Ochrona antystatyczna
  • Tektura, papier do pakowania
  • Zabezpieczenie antykorozyjne opakowania
  • Podkładki i arkusze samoprzylepne

Każde z tych wypełniaczy na różny sposób zapewnia bezpieczeństwo przesyłce. Wypełniają one puste przestrzenie, zapewniają amortyzację zapobiegając obijaniu się oraz wstrząsami. Istnieją także wypełniacze, które nie tylko mają za zadanie chronić, ale także mają funkcję ozdobną. Jest to cienka, kolorowa bibuła oraz SizzlePak – cieniutko pocięte kawałki tektury falistej o różnych kolorach.

Przedmioty bardzo delikatne i kruche najlepiej zapakować w pudełka z własnym wypełnieniem z pianki. Jest ona przymocowana do tektury, co daje podwójne zabezpieczenie przed wstrząsami i nie pozwala na przemieszczanie się zawartości wewnątrz paczki.
Opakowanie jest nie mniej ważne od zawartości. Pozwala ono na szczęśliwe dotarcie paczki do celu i chroni przez jej uszkodzeniem. Dlatego warto jest poświęcić chwilę na jego dokładny dobór. Przy tak wielu opcjach, pewne jest, że każdy znajdzie coś odpowiedniego do swojej przesyłki.
Różne opakowania znajdzie się na przykład na http://www.rajapack.pl/kartony-pudelka-opakowania-kartonowe.html

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter