• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Moda za zdrowy tryb życia

Moda na sport ogarnęła cały kraj. Polska uprawia jogging, ćwiczy w klubach fitness i na siłowniach, a maratony biegowe zrzeszają coraz większą liczbę pasjonatów zdrowego stylu życia. Pokochaliśmy sport. To pozytywne zjawisko, gdyż regularna aktywność fizyczna to sprzymierzeniec dobrego samopoczucia, smukłej sylweta, ale przede wszystkim zdrowia.

Sport redukuje stres i pozwala się odprężyć. To zasługa hormonów szczęście, uwalnianych podczas intensywnego treningu. Być może to właśnie ta cecha ruchu to powód, dla którego coraz więcej z nas przekonuje się do sporu. Z chęcią wsiadamy na rower, wybieramy się na tenis czy rolki po ciężkim dniu w pracy. To czas dla nas i ukłon w stroną samopoczucie oraz poprawy kondycji psychicznej.  Ale regularna aktywność fizyczna to nie tylko lepszy nastrój. To przede wszystkim inwestycja w swoje zdrowie. Lekarze, dietetycy i osobiści trenerzy są zgodni – ruch jest niezbędny w profilaktyce groźnych chorób, które coraz częściej dopadają mieszkańców krajów rozwiniętych.

Najważniejszymi korzyściami wynikającymi z regularnego ruchu są:

  • Zmniejszenie ryzyka nadwagi czy otyłości oraz wystąpienia poważnych chorób serca.
  • Uregulowanie stężenia glukozy we krwi, a także polepszenie tolerancji węglowodanów i tym samym zmniejszeni ryzyka rozwoju cukrzycy..
  • Obniżenie stężenia złego w tym cholesterolu, wzrost stężenia dobrego, co jest korzystne w profilaktyce miażdżycy czy udarów mózgu.
  • Zmniejszone ryzyko zachorowania na niektóre nowotwory.
  • Lepsze samopoczucie i kondycja psychiczna.
  • Wzmocnienie mięśni, kości oraz „pokarm” dla stawów.

Dzięki modzie na zdrowie, sport i dietę chętnej wprowadzamy zmiany w swoim życiu. Z pomocą przychodzi nam sztab ekspertów: trenerzy prowadzący blogi, znani sportowcy promujący aktywność fizyczną za pośrednictwem swoich stron internetowych czy filmiki zamieszczane w sieci prezentujące przykładowe zestawy ćwiczeń. To dzięki nieograniczonemu dostępowi do Internetu dowiem się jak wysmuklić sylwetkę, zrzucić nadwagę lub budować masę mięśniową. Nieocenioną pomoc stanowią również inne narzędzie, którymi są mobilne aplikacje treningowe. Służą pomocą w oszacowaniu przebiegniętego dystansu czy liczby spalonych kalorii. Umożliwiają współzawodnictwo z innymi użytkownikami czy dzielenie się swoimi sukcesami na popularnych portalach społecznościowych. To motywujące zarówno dla nas jak i dla  wszystkich, pragnących wprowadzać korzystne zmiany w swoim życiu.

Bardzo ważną w aspekcie zdrowia jest nie tylko aktywność fizyczna, ale także odpowiednia dieta. Bez niej nie mam mowy o dobroczynnym wpływie sportu na nasze życie. Żadna forma ruchu nie zagwarantuje skutecznego odchudzanie czy odpowiedniego przyrostu masy mięśniowej, jeśli zawiedzie podstawowy czynnik – nasza dieta. W tym aspekcie pomocne są identyczne środki jak w przypadku planowania treningu. Blogi kulinarne, fanpage promujące zdrowe odżywienia czy aplikacje mobilne. Świetnym przykładem kompleksowego wsparcia osób chcących mieć w ryzach swoje żywienie jest program DietMap. To portal pełny merytorycznych treści, fanpage zrzeszający pasjonatów zdrowej kuchni, ale przed wszystkim praktyczna aplikacja. Zarejestrowanym użytkownikom oferuje zbilansowaną dietę ułożoną w oparciu o zasady zdrowego odżywiania. DietMap to również wiele przydatnych narzędzi (wymiana posiłku, dodawanie przekąski lub własnego dania), ułatwiających zarządzanie dietę i jadłospisem. To również strażnik regularnego jedzenia, przypominający o porze zbliżającego się posiłku. DietMap ułatwia planować tygodniowy jadłospis i przyrządzanie posiłków dzięki mobilnej liście zakupów, generowanej automatycznie. Dzięki zakładce „moje wyniki” z łatwością podejrzymy ile węglowodanów, białek czy tłuszczów zawiera nasz jadłospis. To idealne narzędzie pozwalające czuwać na wartością odżywczą diety.

DietMap jest idealnym rozwiązaniem dla osób, pragnących zapanować znad swoim żywieniem. To także nieocenione narzędzie wspomagające redukcję masy ciała, kontrolę swojej diety, a także kształtowanie nawyków żywieniowych. Wraz z aplikacją treningową program DietMap stanowi niezastąpiony duet, pomagający nam zdrowo żyć.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter