• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Medycyna estetyczna nie tylko da kobiet

Chociaż zabiegom medycyny estetycznej poddają się głównie panie, salony kosmetyczne coraz częściej przygotowują ofertę przeznaczoną specjalnie dla mężczyzn. Dlaczego? Współczesny świat wymaga, abyśmy byli piękni i młodzi niezależnie od płci. Sami panowie, ku uciesze ich partnerek, chętniej dbają o swój wygląd.

Eksperci z Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej MEDICOR podkreślają, że „dobry wygląd zarówno na płaszczyźnie zawodowej jak i prywatnej odgrywa niebanalne znaczenie. Kompleksowa seria pielęgnacyjna to indywidualny program zabiegów poprawiających wygląd skóry jak również samopoczucie.” Jakie zabiegi proponuje się panom?

Pielęgnacja twarzy
Twarz jest naszą wizytówką przez całe życie, warto zadbać o jej zdrowy i piękny wygląd niezależnie od wieku. Młodym panom, borykającym się z problemem nieestetycznych krostek czy nadmiernego łojotoku, poleca się zabieg oczyszczenia twarzy. Mężczyzn po 35 roku życia, których cera traci młodzieńczy blask i świeżość, nakłaniamy do skorzystania z odmładzającej serii pielęgnacyjnej. Zestresowani oraz pozostający cały dzień w jednej pozycji panowie powinni poddać się masażowi relaksacyjnemu (zob. oferta MEDICOR).

Manicure i pedicure
Pielęgnacja dłoni i stóp to jeden z podstawowych elementów higieny każdego z nas. Nie tylko na paniach spoczywa obowiązek skupienia się na tym „detalu”, również panowie powinni pamiętać, że człowieka o zadbanych dłoniach traktuje się poważniej.

Sposób na zmarszczki
Gdy pojawią się pierwsze oznaki starzenia się skóry, nie tylko panie odczuwają wówczas dyskomfort. Mężczyźni coraz chętniej poddają się zabiegowi wstrzyknięcia toksyny botulinowej – powszechnie nazywanej botoksem. Proces ten jest bowiem bezbolesny oraz nie pozostawia śladów – opuchlizny czy obrzęku.

Poprawa owalu twarzy
Modelowanie kształtu twarzy stało się ostatnimi czasy popularne również w przypadku panów. Chociaż wydawało by się, że uzyskanie zadowalających efektów wymaga ingerencji chirurgicznej, nic bardziej mylnego. Chętnie bowiem stosowanym preparatem jest kwas polimlekowy. Pozwala on na przywrócenie utraconej gęstości tkanek środkowej oraz dolnej części twarzy. Jest to kwas biodegradowalny – całkowicie się wchłania i nie zagraża zdrowiu. Dla osiągnięcia trwalszego efektu, zabieg należy powtórzyć 2-4 razy w odstępie 2, 4 i 5 tygodniowym. Botoks stosuje się także w celu korekcji zapadniętych policzków czy m.in. opadających kącików ust.

Leczenie łysienia
Nawał obowiązków, nadmierny stres czy niewłaściwa dieta są powodem przedwczesnego łysienia. Problem ten dotyczy głównie panów. Szczególnie polecanym zabiegiem jest w tym wypadku mezoterapia skóry głowy o działaniu zarówno leczniczym jak i profilaktycznym. Zabieg polewa na ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami pobudzającymi wzrost włosów oraz zapobiegającymi ich wypadaniu. Efekt – znacznie mniej wypadających włosów oraz odrastanie łysiny.

Redukcja nadpotliwości
Nadmierne pocenie to zdecydowanie jedna z najbardziej przykrych oraz niekomfortowych dolegliwości. Nieestetyczne plamy potu mogą pozbawić pewności siebie nie tylko kobiety, ale również i mężczyzn. Abyśmy poczuli się komfortowo istnieje możliwość zredukowania pocenia się w poszczególnych miejscach np. pod pachami, na stopach, czy dłoniach. Do tego celu używa się toksyny botulinowej, której zadaniem jest blokowanie czynności gruczołów potowych. Zabieg wymaga powtórzenia po 6-12 miesiącach.

Depilacja
Czysta skóra bez zbędnego owłosienia to najnowszy trend wśród nowoczesnych mężczyzn, którym zależy nie tylko na uznaniu pań, ale przede wszystkim higienie ciała i zachowaniu czystości. Niektóre sporty, takie jak pływanie czy kulturystyka wymagają od mężczyzn, aby ich skóra była gładka i pozbawiona włosków. Najbardziej skuteczną metodą będzie w tym wypadku depilacja laserowa.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter