• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Kosmetyki nie testowane na zwierzętach dla mężczyzn

Kosmetyki nie testowane na zwierzętach wybierane są zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Wśród panów również znajduje się wielu miłośników zwierząt oraz wegan, którzy sprzeciwiają się nie tylko okrutnym testom, ale także pozyskiwaniu składników odzwierzęcych wykorzystywanych w kosmetykach, na przykład lanoliny, mleka, miodu, niektórych tłuszczy, wosku pszczelego, keratyny, jedwabiu i wielu innych.

 

Z tego powodu coraz więcej marek cruelty free uwzględnia obecność i potrzeby mężczyzn podczas tworzenia nowych kosmetyków.

Kosmetyki nie testowane na zwierzętach – czyli jakie?

To, że marka samodzielnie nie testuje swoich kosmetyków na zwierzętach, nie wystarcza, aby mogła zostać uznana za w pełni cruelty free. Firma wolna od okrucieństwa nie zleca testów innym podmiotom, sprawdza dostawców półproduktów, nie sprzedaje swoich kosmetyków w Chinach, gdzie testy są wymagane prawnie, oraz nie jest częścią testującego koncernu. Wiele osób błędnie zakłada, że na terenie Europy są sprzedawane wyłącznie kosmetyki nie testowane na zwierzętach cruelty free, ponieważ europejskie prawo zabrania testów na zwierzętach.

To jednak nie powstrzymuje wielu firm kosmetycznych przed zlecaniem eksperymentów w państwach, gdzie praktyki te są legalne. Z tego powodu bardzo ważne jest sprawdzanie marek w rzetelnych źródłach, na przykład na grupie „Kosmetyki bez okrucieństwa” na Facebooku oraz blogach Logical Harmony i Happy Rabbit. Szerokim łukiem lepiej omijać listę PETA, na której znajduje się wiele firm sprzedających w Chinach i testujących swoje kosmetyki na zwierzętach.

Organizacja ta ma bardzo zbliżone kryteria do tych obowiązujących w UE, czyli zbyt swobodnych, aby markę można było uznać za w pełni etyczną. Wiarygodne nie są też deklaracje firm umieszczane na ich profilach w mediach społecznościowych. To jedynie chwyt marketingowy mający na celu przedstawić markę w dobrym świetle.

Kosmetyki nie testowane na zwierzętach dla mężczyzn

Wśród marek cruelty free, które w swojej ofercie mają produkty dedykowane mężczyznom, znajdują się zarówno te drogeryjne, jak i małe manufaktury. Wśród nich można wymienić kilka popularnych i łatwo dostępnych:

  1. Isana – tania marka własna drogerii Rossmann, która ma linię różnorodną kosmetyków dla mężczyzn;
  2. Soap szop – firma rzemieślnicza z Krakowa, w której ofercie znajdują się wyłącznie kosmetyki wegańskie oraz less waste. Wśród nich są szampony w kostce, mydła oraz oleje do brody.
  3. Cztery szpaki – firma rzemieślnicza z Białegostoku, która również ma bogatą ofertę kosmetyków wegańskich i less waste – dezodorantów, mydeł, szamponów i olejów do brody.
  4. Allvernum – polski producent wód toaletowych, który wypuścił zapachy również dla mężczyzn.
  5. Tołpa – polska marka dostępna w wielu drogeriach, która ma ofertę dla mężczyzn w różnym wieku.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter